Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
scanex - помощник
Здравейте.
Имам следния въпрос за едно TL (импулсно) реле на Schneider. На втората снимка на кои номера на изводите отговарят К1, К2, А1 и А2 от схемата най-долу?

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
shadow__01 - майстор
Не мога да разбера точно въпроса. То си пише. А1 и А2 са бобината, А К1 и К2 са контактната система.
То си ги пише на клемите.
2 и 3 са клемите на бобината. Останалите са ясни.
Последна промяна от shadow__01 на чет окт 22, 2015 7:07 pm, променено общо 1 път.
fikata - майстор
Изображение
А2 - 2 А1 -3 бобина a2 a1
1-4 2- 1 или обратно няма значение това е контакт NO k1 k2
scanex - помощник
Благодаря за отговорите. Трябваше ми точно това което е написал fikata. Дано релето да е здраво на моя човек, че вместо лифт-бутони беше сложил обикновени ключове :shock: и му бучало нещо релето :mrgreen: , та после като ги сменил ключовете му падал все предпазителя :?
scanex - помощник
Днес най-сетне сложих импулсното реле и всичко работи супер. Благодаря за помощта!
П. Петков - специалист
fikata написа:
Изображение
А2 - 2 А1 -3 бобина a2 a1
1-4 2- 1 или обратно няма значение това е контакт NO k1 k2
"Що ми требеше от жива (руска) мечка ремичка!" Я по-добре да не се обаждам!
Кой чел, чел!
Последна промяна от П. Петков на пет ное 20, 2015 10:40 am, променено общо 1 път.
fikata - майстор
Фика, ако трябва да сме прецизни - има значение!
П. Петков, прав си по принцип. По темата има приложени две принципни схеми. На първата,която много се ползва тук за илюстрация , изчертаването й не е съобразено с твоите съображения, които са просто задължителни при силнотоковата апаратура.
Втората схема,която съм посочил е по прецизна в това отношение - в коя клема на този тип подвижен контакт е правилно да има постоянен напреженов потенциал.

Иначе философските ти разсъждения след това за "бялата лястовица", друМгаря Ом и как действа отделителната ти система, честно казано не ги разбрах. И не съжалявам, за което :)

Тема "Въпрос за TL (импулсно) реле на Schneider" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: