• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,
Интересува ме как се сменя крушката на тази луна.
Пробвах да извадя вътрешния кръг, но нямам толкова тънък инструмент да подпъхна. Изобщо това ли е начина?
Благодаря.

Прикачен файл

WP_20151023_002.jpg Мебелна луна за кухня
iliya_i - майстор
У вас нож нямате ли? Това е начина.
Еми пробвах с възможно най-тънкия нож, но не може да се подпъхне...
jordanvass - майстор
Големият кръг не е ли захванат с щипки отзад? Издърпай го внимателно и избутай напред лампата.
fikata - майстор
Пробвах да извадя вътрешния кръг, но нямам толкова тънък инструмент да подпъхна.
Подпъхни с остър тънък предмет /нож/ ГОЛЯМИЯ кръг и то издърпай към тебе/надолу/
iliya_i - майстор
Treach написа:
Еми пробвах с възможно най-тънкия нож, но не може да се подпъхне...
И върхът ли му не може? Все пак на снимката двата кръга не са плътно. Все нещо достатъчно тънко ще влезне там. Ако извадиш цялата луна (големия кръг) няма да имаш достъп до крушката.
naB4o - специалист
При мен външния кръг (с по-големия диаметър) е на щипки към корпуса. Като ги монтирах, това е и начина да се монтират на шкафа. Разглобено, тялото се закрепя с винт, после се "щраква" към корпуса. Действително, първите 1-2 пъти трудно се раздели от корпуса, но след това, щипките се поотпуснаха.

Прикачен файл

IMG_20151024_085402.jpg
iliya_i - майстор
naB4o написа:
При мен външния кръг (с по-големия диаметър) е на щипки към корпуса. Като ги монтирах, това е и начина да се монтират на шкафа. Разглобено, тялото се закрепя с винт, после се "щраква" към корпуса. Действително, първите 1-2 пъти трудно се раздели от корпуса, но след това, щипките се поотпуснаха.
Точно от там няма достъп до крушката. Трябва да извади стъклото - вътрешният кръг. Също е на щипки и се държи леко - колкото да не пада само.
naB4o - специалист
iliya_i написа:
naB4o написа:
При мен външния кръг (с по-големия диаметър) е на щипки към корпуса. Като ги монтирах, това е и начина да се монтират на шкафа. Разглобено, тялото се закрепя с винт, после се "щраква" към корпуса. Действително, първите 1-2 пъти трудно се раздели от корпуса, но след това, щипките се поотпуснаха.
Точно от там няма достъп до крушката. Трябва да извади стъклото - вътрешният кръг. Също е на щипки и се държи леко - колкото да не пада само.
При мен имам скоба на външния кръг и се маха стъклото и се сменя крушката. Моята е по-друг чешит и тази, може и отвътре да се сменя, особено ако може да се насочва.
fikata - майстор
Демонтирането на плафончето първо чрез голямия кръг облекчава следващата процедура за достъп до светлоизточника /лампата/ Малкият кръг със стъклото е също на щипки. Отстранява пак по същия начин - с ножче с остър връх.След това се лампата може да се подмени./желателно е колбата й да не се пипа с голи пръсти :) /
Изображение
  • 1
  • 2

Тема "Смяна крушка на мебелна луна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: