• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,
Сигурен съм, че във форума има хора, които разбират от осветление и електроника, затова ще се радвам, ако някой може да ми помогне
Целта ми е посредством светлина да повлияя на светодиоди и фотодоиди и да ги изгоря или осветя (да спра за винаги действието им).
В Уикипедия четох, че им повлияват ултравиолетовите лъчи, гама лъчите и рентгеновите лъчи (гама лъчи и рентгенови лъчи няма как да постигна).

Ако някой има някакви идеи ще съм благодарен да ги сподели.
DundyTheCroc - майстор
Намирисва ми на някаква шмекерия тук. Ако устройството е твое можеш да му лепнеш една черна лепенка или да отпоиш диодите, обаче тук ми намирисва на саботаж :-D
DundyTheCroc написа:
Намирисва ми на някаква шмекерия тук. Ако устройството е твое можеш да му лепнеш една черна лепенка или да отпоиш диодите, обаче тук ми намирисва на саботаж :-D
Здравей, няма никакъв саботаж. Пробвах да сложа черна лепенка, също така найлонена торбичка цветна от пред, с лак и с боя боядисвах но светодиодите си минават. Ясно ми е, че мога да ги разпоя на уреда е капсолован и като цяло ще разваля цялостта му.
solar_entusiast - специалист
Ако споделите за какво става въпрос мога да ви кажа как може да стане. Ако сметна, че е уместно за целта.
jordanvass - майстор
atakobga написа:
Пробвах да сложа черна лепенка, също така найлонена торбичка цветна от пред, с лак и с боя боядисвах но светодиодите си минават.
Щом устройството ти е достъпно за манипулации и не те бият за разните лепенки, пробвай с тенекиена лепенка. С гаранция светлината няма да мине през нея. :-D
solar_entusiast написа:
Ако споделите за какво става въпрос мога да ви кажа как може да стане. Ако сметна, че е уместно за целта.
Имам инфрачервен повторител (Китайски), който урпавлява част от уредите в нас, но за съжаление не мога да отделя определни уреди да не ги управлява, защото пуснах цялата комуникация по стената и излизат само диодите, затова искам да ги осветя и да не чупя и грозя нищо.
MrMurdjo - майстор
Екраниране с метално фолио.
MrMurdjo написа:
Екраниране с метално фолио.
Наясно съм с всички неща, които мога да сложа тенджери, вафли, гайчен ключ и т.н. Моля да се придържаме към идеята с изгарянето и осветяването, чрез светлина - примерно лазер или някаква насочена ултравиолетова лампа.
hidrazin - майстор
Вземи една бормашина със свредло примерно 3мм и разпробий въпросния светодиод.
Целта е да достигнеш кристала и да прекъснеш тънката жичка дето го захранва. Останалото е ясно.

Изображение

:partyman:
hidrazin написа:
Вземи една бормашина със свредло примерно 3мм и разпробий въпросния светодиод.
Целта е да достигнеш кристала и да прекъснеш тънката жичка дето го захранва. Останалото е ясно.

Изображение

:partyman:
Не искам да къртя, пробивам и чупя. Мога ли чрез светлина да осветя диодите и да не действат повече?
  • 1
  • 2

Тема "Как да осветя/изгоря фотодиод или светодиод посредством светлина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: