Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lafche - напреднал
http://www.shop.bg-maistor.com/images/k ... stat_0.jpg някои може ли да ми каже как да свържа това нещо за да може да ми пуска и спира помпата парното
shadow__01 - майстор
Прилична на терморегулатор. "U" трябва да ти е помпата.
volf - специалист
На 3 свържи помпата
lafche - напреднал
на 1 връзвам фазата на 2 нулата и после на 1 фазата на помпата а на 3 нулата на помпата така ли
lafche - напреднал
защото ми обясняват че 3 трябвало да е свободно демек не играело никаква роля а това е схема за контактен термостат и аз мисля че е редно и на трите да се вържат
ESPACE - майстор
Няма редно. Ползваш изводите му според нуждите. В твоя случай само два от тях. Прекъсваш фазата. Нулата да е постоянно подадена към помпата. Просто спази схемата.
DMN - майстор
Сега, да си кажа и аз моето допълнение. Доколкото разбирам искаш да използваш това нещо за помпата на парното. А тя би трябвало да се включва при достигане на определена температура на водата в котела, както е по принцип с подобен вид автоматични управления. По схемата както е свързана в случая на мен не ми става много ясно помпата ще се включи или изключи при загряване на водата(макар че има обозначено +C и би трябвало да е по схема :? ). Трябва да разбереш опитно. Ако го свържеш така както е по схемата сега, и помпата тръгне веднага при студена вода и изключи когато водата загрее, то трябва да размениш - това което си свързал на 2 да свържеш на 3( а 2 ще остане свободно) и ще стане обратно - помпата ще тръгва при загряла вода.
Т.е. при едното свързване помпата ще заработи при студена и ще изключи при загряла вода, а при размяна на 2 със 3 помпата ще е изключена при студена и ще заработи при загряла вода, това което на теб ти трябва. Но единият извод, дали 2 или 3 остава свободен в зависимост от начина на свързване(това което писах по-горе).

Тема "едно вапросче ако може" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: