Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Gnus - специалист
Трябва да го направиш да сочи точно към часовничето, за да важи таймера.
А относно батерията, някои модели имат, някои - нямат. На снимката виждам, че от дястана страна има една издутина. Може би тя е капачето на батерията.
valentino76bs - майстор
Прикачен файл:
_bmp.jpg
_bmp.jpg (25.55 KиБ) Видяна 1243 пъти
Мисля ,че батерията не я бърка единствено ако спре тока някога и е изхабена си губи програмата!

Другото което е пак мисля и не съм сигурен е в момента на местенето на крачетата ключето трябва да е в позиция изключено т.е. между часовника и единицата!Ако не можеш да прецениш и да сметнеш след колко часа да се включи има и друго лесно :) Отиваш точно в 17ч даваш ключа в позиция изключено ,въртиш колелото НАДОЛУ като стигнеш 17 всички крачета от позиция 17 до позиция 5 ги даваш наляво и като си готова включваш на ауто!Пробвай!
DMN - майстор
morska.7 написа:
Моля ви за помощ- как да настроим таймер/реле за време, искаме да се включва в 17 и да се изключва сутрин в 6.
Благодаря.
такъв вид е :
http://olx.bg/ad/taymer-rele-za-vreme-o ... 4ktIg.html
Това нещо работило ли е досега? Доколкото разбирам май и диска не се върти или не съм разбрал правилно? Върти ли се сам? Би трябвало да върти много бавно(незабележимо) и например след час-два числата вече да са се преместили, та даже и да издава съвсем лек шум от въртенето на механичните части вътре. Имам едно такова(не същото) на подобен принцип, беше блокирало чисто механично - не се въртеше.
morska.7 - помощник
Да, работеше, след лятото нещо спря..... Наистина дисковете изобщо не се въртят, слизах през час вчера да ги проверя, Отстрани има стикерче явно отдолу е батерията ама ме достраша да го чопля :) . Ще направя както казва valentino76bs Благодаря ви за търпението- толкоз неграмотно ви обяснявам :) ама съм една директорка ..... зле с тока.... :)
DMN - майстор
Възможно е да е блокирало или повредило. Пробвай съветите, които ти дадоха колегите. Ако не стане може да опиташ да го почукнеш с нещо дървено, ако случайно е блокирало да се раздвижи.
morska.7 написа:
ама съм една директорка ..... зле с тока.
Нищо, ние пък сме така с детските градини :-D .
morska.7 - помощник
ами явно не се върти- стои си на колкото часа го настроя, чукнах и като че ли взе да тиктака като часовник , трябва ли да се чува отмерване? , но пак спря :), няма да мина без майстор, но много ви благодаря -много сте мили, и пак бих потърсила съвет тук, ако има нещо с което мога да съм ви полезна и аз, питайте - ОДЗ"Делфинче " Ахтопол
kalpev - специалист
Трябва да се чува отмерване когато плъзгачът е на AUTO. Дискът започва да се върти незабележимо бавно надолу с едно деление на всеки 15 мин. Раздвижи добре този плъзгач и се увери, че е застанал наистина в най-горно положение със стрелкичката си точно срещу рисунката на часовник. Батерията не играе роля при наличие на напрежение.
Ако пак не отмерва, ще се наложи да го погледне майстор.
Gnus - специалист
ОДЗ"Делфинче " Ахтопол
А аз като прочетох "детска градина" в началото, помислих, че е в преносен смисъл :)
Последна промяна от Gnus на вт ное 03, 2015 3:46 pm, променено общо 1 път.
valentino76bs - майстор
Оооо с чукане може нещо друго да даде резултат ама това реле с тези пластмасови зъбчатки вътре едва ли ! Та понеже явно релето е дало фира може наистина да се позамислиш за фотореле. Който го монтира ще поогледа малко нещата/ако е малко в час и не го мързи/ и все може да измисли нещо невъзможни работи няма.Ако все пак няма вариант бих ти препоръчал тука да погледнеш и както гледам най подходящото реле за теб/и на хубава цена/ е свършило ама другите стават само ,че са за контакт което не е проблем! http://www.stbbg.com//?page_id=3&record ... 0%BC%D0%B5

А това е още по добре само ,че е с десет лева по скъпо от колкото в конрад!
https://vikiwat.com/rele-za-vreme-ahc15 ... c-16a.html

Аааа и друго много важно да питам колко и какви са лампите в парка ,щото може да се наложи да се добави и нещо друго!

Тема "таймер за време" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: