• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,

Опитах се да намеря информация и в Гугъл, но поради минималните ми познания в тази тема, ограничаващи се до смяна на изгоряла крушка, моля за вашето съдействие.

Купих си луминисцентна лампа за над мивката в кухнята, от която излизат три жила - кафяв, син и жълт с зелено. Дадоха ми и отделен кабел с щепсел и ключ (ключа ще го махна), от който обаче има две жила - кафяв и син само. По пътя на логиката вързах по цветове и жълтия го оставих настрана, но не светна.

Какво трябва да направя, за да не направя стане някоя глупост и в крайна сметка да заработи?

Благодаря ви предварително.
batvenko - специалист
1. Натискаш копчето - може да е изключено;
2. Бавно завърташ пурата - без значение на къде;
3. С фазомер - проверка за ток;
4. Викаш комшията да гледа дали идва тока / това е майтап де :lol: /;
toolegittoquit - майстор
Ти щото кабел не можеш да си купиш. Я бягай в магазина и купувай 3х1.5мм2 ШВПС. Третото жило е заземяване на корпуса. Ако стане някой фал и корпусът е метален, да не светнеш ти вместо лампата.
Иначе, лампата трябва да светне само с кяфяв и син, ако са свързани... :-D Дали няма копче тая лампа някъде?
Свързах ги с лустер клема - кафяв с кафяв и син със син. Не свети. Има ключ на лампата и разбира се го включвам :)
moimoimoi - майстор
завърти пурата бавно
ако пак не свети превключваш ключа и пак въртиш
ако не свети пак я връщаш в магазина
а щепсела плътно и стегнато ли влиза в контакта?
pipilica - майстор
Я дай модел на тая лампа или снимка, и що да я върти, аз знам ма той дали знае, ако е модел дето е с друг цокъл и не се върти а?
Пробвах и преди да пиша номера с пурата, но не стана. Сега пробвах отново - също. Щепсела влиза плътно.
hidrazin - майстор
Добре де човек, може ли да сложиш една снимка на тая ламба?
А електронно запалване ли е, със стартер ли е...
Може и да покажеш някоя снимка в нета на такова тяло.
Я виж дали няма да си я познаеш някъде тук:
луминисцентно тяло за кухня
Иначе са ти казали основните проблеми - може самата ламба вътре да е малко завъртяна.
Иначе при това свързване би трябвало да светне. Ако е здрава и има ламба вътре де. :-D
А дали в контакта има напрежение?
:partyman:
Иначе контакта си работи, пробвах и това.
  • 1
  • 2

Тема "Свързване на двужилен и трижилен кабел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: