Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,купих си 5 лед лунички по 3 вата всяка и исках да ги свържа с димер ключ.Обаче се оказа че на димера са му нужни минимум 60 вата за да работи правилно.Ходих да питам в практикер дали има такива димери за лед лунички,но ми казаха че няма.Та въпроса ми е има ли начин да ги свържа някак си така че димера да работи.Пробвах с 4 лед и една обикновенна халогенна която е 50 вата и работи перфекто.Благодаря предварително :)
hidrazin - майстор
Какъв е тоя шибан димер дето иска минимум 60 вата?
За LED луничките - може но само ако са предназначени за димиране.
Има и такива които не могат да се димират. Ако се пробваш правят БУМ. :-D
:partyman:
moimoimoi - майстор
това че номера с една халогенка и останалите лед работи не означава че твойте лед крушки са пригодени да работят с димер

на опаковките им трябва да е указано дали могат да се димират

мятай халогенката в тавана ,но може да свържеш две последователно че да те греят излишно
Да пробвах с една халогенна луничка в окачения таван,но много започна да грее което ме притеснява.Може ли да ми обясните как да я свържа така че да не свети,но да консумира,ако е възможно изобщо или нещо друго да се върже като консуматор.
moimoimoi - майстор
viewtopic.php?f=43&t=45802

другото за което се сещам че може да свърши работа е вместо халогенка да вържиш дросел 36вата от лум лампа
но това не съм го пробвал, а и не знам дали дросела ще влезе през отвора за луничката
kozl - майстор
mitaka08 написа:
Здравейте,купих си 5 лед лунички по 3 вата всяка и исках да ги свържа с димер ключ.Обаче се оказа че на димера са му нужни минимум 60 вата за да работи правилно.Ходих да питам в практикер дали има такива димери за лед лунички,но ми казаха че няма.Та въпроса ми е има ли начин да ги свържа някак си така че димера да работи.Пробвах с 4 лед и една обикновенна халогенна която е 50 вата и работи перфекто.Благодаря предварително :)
Не съм сигурен дали причината е минималната мощност или кондензаторите в LED-овете. Но в Баухаус ми предложиха димер за LED димируеми крушки. А цената ме отказа и купих на Шнайдер за към 20 и няколко лева.
2 по 10 вата си ги димира, без да има друг товар.
Слагах 10 LED-а по 4 вата на друг полски димер и той се шашна, та се наложи да извадя една и да върна с нажежаема жичка и сега 9 от ледовете и една ЛНЖ се димират.
Мисля, че капацитивния товар е причина за да се шашка фазовото управление на симистора в димера. Въпроса е защо шнайдерския димер, който не пише да е пригоден за LED, сработи с две LED крушки по 10 вата :? А полския димер не сработи с 10х4 вата :?
И на едно тяло с 5 крушки Е14 светлината от 5 LED-а по 4 вата ми се струва по-ярка от 5х40 ЛНЖ. Може би усещането е поради спектъра :?
darken_nz - специалист
Лумените, колега, лумените....
Има бая заигравка с тях. Диодни лампи, компактни лум. лампи (енергоспестяващи), че и лампи с жичка дори - някои не си отговарят на характеристиките. Примерно, ако диод има лумените на 8 вата, а пише 10, то се сещаш, че не може да свети колкото 10 вата.
Спомням си как хората в централата се шашкаха защо 20 вата диодни прожектори светят по-силно от тези на 30 вата. :-D
Ама и то обикновено си е така. Няма как нещо на 50% като цена всичко да му е ок. Също както и един познат се оплака, че тези недоразумения на Витак (V TAK ) му ги връщали много , имал бая рекламации, но ми вика, че трябвало да ги зарежда, щото иначе щял да губи клиенти. Българина иска евтино.
https://www.eurocali.it/3134-thickbox_d ... 64-12w.jpg
(линка е с илюстративна цел)
Иначе и аз следя темата с интерес.

Тема "Има ли начин да свържа димер за лед лунички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: