Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
thebugger - специалист
Не мисля че им трябва драйверна, защото PCL86 е триодно-пентодна и триодната част дейста като предусилвател. И все пак имам чувството, че чу трябва още предусилване. Или има някво несъответствие на входния импеданс, незнам но наистина е мн смущаващо да ползвам всеки път Bluetooth колонлата, която работи в клас D и сами можете да си представите, колко изкривява още на входа.
Stefan2000 - специалист
Да, сега я погледнах.
В нета има много схеми с нея. Не писа, но предполагам я правиш по някоя готова схема.
Така не може да се помогне.
И няма лоши усилватели по презумпция, лампови или транзисторни, дори и клас Д.
Има зле проектирани или зле изпълнени.
thebugger - специалист
Сега като се замисля, възможно е входния сигнал да я претоварва, а все пак да няма достатъчно усилване. Дали е възможно?
Stefan2000 - специалист
Възможно е. Усилването е толкова, колкото го дават за тази лампа и захранване, а входния сигнал не може да се увеличава безкрайно, защото усилвателя влиза в клипинг.
Пробва ли с по-ниски ниво на сигнала, звукът изчиства ли се?
sstefanov - майстор
Изходният трансформатор променя импеданса 5000:4, а не напрежението!
Пак ти казвам, започни от книгите.
thebugger - специалист
Знам че променя импеданса, ама с това понижава и напрежението. Наясно съм с техническите техники и основи, но съм нов в самите лампови изпълнения.

П.С. Да на по ниски нива се изчиства, но пък е и по тихо. Като намаля ООВто на предусилвателя, почва много да шуми, но докарва и високото ниво, което ми трябва. Предусилвателя е двустапален с 6н2п (12AX7). Ето я и схемата http://diyaudioprojects.com/Tubes/12AX7 ... ematic.jpg Пише че усилването и е 4 пъти и попринцип 4 пъти при максимален входен сигнал (1V) ми върши работа, но за да не шуми трябва да държа входа на 1/3 от максималното.
thebugger - специалист
Намерих литература по темата ,,Електронно лампови усилватели и генератори'' на издателство Техника. Повечето неща ги схващам, ама на места има някви полиноми и интеграли в изчисленията, които са ми тъмна Индия. :Д
lyubohar - майстор
Нали последно щеше да правиш усилвател с PCL86?
Ти пробва ли с друг източник на сигнал?
Уокмен,дискмен,dvd,грамофон-от старите?
Stefan2000 - специалист
Да разбираме ли че ползваш и предусилвател с 6н2п? Схемата за предусилвателя която показваш не е от най-простите, на знам подходяюща ли е въобще за пред на твоята лампа и драйвър.
Това че на ниски нива звукът е добър, до известна степен е успокоително.
Абе въобще има много неизвестни, за които само опитен ламповик може да ти помогне.
sstefanov - майстор
thebugger написа:
Знам че променя импеданса, ама с това понижава и напрежениет
Въпросът е, че не понижава напрежението с 5000:4 пъти.
С колко - прочети.
(повтарям се - не прави лампови усилватели с обща ООВ - няма смисъл)

Тема "Лампов Усилвател Проект 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: