Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
yassi - специалист
Добър ден,

Почнах да си монтирам луминисцентна лампа. Вързах фазата, нулата и земята със клемите в луминисцентната лампа (по точно тяло). Но не свети. Пробвах с фазомера при изключено няма ток, при включено - има ток във клемата и оттам отива в някаква друга клема където пише magnetic ballast, там на входа и изхода също има ток. От този изход тръгват жички вече към стартера, пурата, другия стартер и другата пура. Там обаче няма къде да бръкна с фазомера да видя дали има ток. В същото време към входната клема вързах и фазата, земята и нулата на лампата на шкафчето. Като пусна тока, лампата на шкафчето светва, но луминисцентните лампи - не. Какъв може да е проблема и как да разбера? Благодаря!
yassi - специалист
Добър ден,

оказа се, че трябва да завъртя пурите на 90 градуса и светна. Дано да е полезен проблемът ми на някой друг.
DundyTheCroc - майстор
Скапан стартер или пурата не е фиксирана правилно в цоклите.
п.п. Сам си се справил докато пиша
fikata - майстор
Опитай с леко завъртане на тръбата /пурата/ да провериш дали щифтовете й контактуват правилно в държачите. Ако една от пурите не контактува добре и другата няма да свети.
Ако имаш мултицет провери има ли верига между двата щифта/пина/ на единия край и на двата щифта /пина/ на другия край на всяка тръба.Това е проверка за цялостта/непрекъсване/ на електродите.
П.П получи се мнение като "след дъжд - качулка" :-D
yassi - специалист
Нищо че се справих сам. Благодаря ви за помощта. Може да е полезно за други.

Тема "Проблем с луминисцентна лампа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: