Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
taralej - напреднал
Искам от страниците на форума да благодаря . Повреди ми се климатика Осака във форума имаше тема оказа се абсолютно същата платка. Аз са вадих хляба цял живот с електроника и имам всичко по въпроса за ремонта. Темата ме амбицира да го отворя . Ако това е електрониката то тя е пригодна за ремонт .
piron45 - майстор
Сега ако поясниш малко за какво иде реч, че нищо не разбрах от този пост и каква му е целта.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
И аз не можах да разбера на кого благодариш, но факт е че все пак благодариш.
Форума или някой ти е помогнал за ремонта вероятно. Хубаво е да споделиш темата и кой ти е помогнал и за какво, даже май направо в темата, като може да напишеш и точният модел на осаката за да може друг ако търси същият модел - да намери темата лесно.
:partyman:
taralej - напреднал
Както писах климатика отказа Осака . Питахме със сина ми всезнайкото Гугъл и той ме препрати във форума . Темата е абсолютно същата написана е от колега с никнеим NIKIGADA го отворих намерих същата платка там наистина нима нищо завързано просто общо захранване на електрониката на климатика . Чипа е TOP221G и аз като него смених и електролитния кондензатор на платката и на изхода на стабилизираното . Пуснахме го и заработи веднага . Спести ми много главоболия да търся майстори и вероятно тлъста сума пари. А и удоволствието че аз си го направих беше голямо . Аз присъствувах на монтажа и работата тогава ми се видя доста сложна . Точно това че имаше тема ми даде хъс за работа.
ZMeyGorianin - майстор
Дай линк към темата, ако обичаш!
ZMeyGorianin - майстор
М-даа! Прочетох темата и се оказаха същите симптоми като на моята Осака - никаква индикация за захранване. Електрониката не ми е силна страна и ще се вика специалист да намери и смени нужните части.
hidrazin - майстор
Това при Осаките е класика в жанра. Проблема в 99% от случаите е в малката платчица дето прави едно напрежение от около 12 волта.
Често дори само смяната на кондензатора С2 решава проблема. Ако не е заминали и чипа де.
Желателно е да се сменят на куп чипа и двата кондензатора. Кондензаторите задължително!
Ако случая е по-тежък - заминал трансформатор, пак лесно се оправя.
Изхвърляш тъпата платчица и слагаш едно малко 12-волтово захранване.
Миналата седмица ми се наложи да правя така при поредната Осака.
Чипа се беше взривил и всичко беше метализирано. Трафчето беше прекъснало.
Това е въпросната платчица.

Изображение

Така смятам темата за добре завършена и в полза на някой дето ще я чете.
:partyman:
ZMeyGorianin - майстор
Благодарности! Така онагледено по се наемам да го разровя :)
MamaMy - майстор
Имам един въпрос за същия боклук. Донесоха ми платката, но всичко по нея е наред. обаче няма 5 волта на процесора. Като го проследявам, води до един 3 пинов куплунг надписан с йероглифи. От малката платка ми излиза захранване малко над 10 волта. Къде аджеба се изработват тези 5 волта защото не са ми донесли всичко от тоя боклук?

Тема "Ремонт климатик Осака" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: