Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
TiratroN - специалист
Здравейте.
Днес реших да пробвам един UPS как работи . Вади си напрежението, държи си времето, обаче като стане 10 V батерията , УПС-а се изключва и при "идване" на тока нищо не се случва. Ако го изключа от копчето и после го включа, всичко е наред - тръгва си.
Иначе докато работи на батерия и включа щепсела в контакта , релетата прещракват и си минава на мрежово захранване съвсем нормално.
Не знам на какво може да се дължи.
UPS- a е от тия дребните със 7 Ah акумулатори, дето държат десетина минути. Копчето за включване има две устойчиви състояния - включено и изключено.Някакъв стар модел е , не е нов.
Видимо всичко му е наред.
jordanvass - майстор
Някои модели са така.
shadow__01 - майстор
И моя веднъж направи този номер. Не искаше да се включва след възстановяване на напрежението. Мисля, че е някаква защита когато напрежението на акумулаторът падне под 10V. След малко зареждане се включи нормално.
TiratroN - специалист
Какво значи "след малко зареждане" ?
Оставям го в тока включен,но той не зарежда нищо. Иска от копчето да се спре и да се пусне отново и тогава тръгва. Може би наистина е от моделите дето така си правят.
jordanvass - майстор
А докато те чака да му натиснеш копчето, поне зарежда ли акумулатора или хептен нищо не прави? Щото ако го зарежда, това, че не включва сам, не е болка за умиране. Така или иначе и да включваше, компът ти също няма да тръгне сам, все ще иска ръка да пипне.
hidrazin - майстор
jordanvass написа:
... компът ти също няма да тръгне сам, все ще иска ръка да пипне.
За това може да поспорим. :-D
:partyman:
jordanvass - майстор
Не, няма място за спор. Разбира се, че от биоса всеки може да си избере как да се държи компът след възстановяване на захранването. Имах предвид, че лично за мене е далече по-разумно компът да не тръгва веднага. Доста съображения имам за това - преходни процеси - токът често веднага след пускането пак спира, докато отстранят надеждно аварията, понякога напрежението рязко се различава от номиналното, а и предпочитам да наблюдавам уиндоуса как ще подхване след аварийното спиране и дали няма да има щети. Затова ми се струва, че за домашен комп, който не участва в някакви автоматични процеси, е по-разумно да остане спрял. Това имах предвид и смятам, че повечето хора мислят като мен.
hidrazin - майстор
Не всеки! Обикновено тази опция в BIOS я имат само "марковите" компоти.
Поне в дъната до преди няколко години беше така.
А и човека не е писал за какво използва компота.
Единия ми компот - този с кепчъра за видеонаблюдението е така настроен.
Ся няма да хода до вилата при всяко спиране на тока или да му правя rempte. :-D
Иначе за домашен комп съм напълно съгласен.
:partyman:
1115 - специалист
Е те много компютри имат опцията After Power Failure - Last State.
:shock:

А по въпроса за УПС_а - най-вероятно, когато достигне определен праг на зареждане, ще се включи сам.

Тема "Проблем с UPS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: