• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nautilus33 - майстор
fox_vt написа:
nautilus33 написа:
А възможно ли е ако намеря гнездо от друга количка с обикновени АА батерии, да заменя това или е доста сложно? Питам, понеже количката е хубава и не ми се ще да я захвърля в някой кашон да събира прах.

ПП то като гледам елементите са по около 7лв единия, та за 14-15лв мога да ги сменя, но са само 750mah, и ми се виждат слабички, а имам цял куп презареждащи се АА батерии.
Ще ти трябват 6 батерии за това напрежение а това е доста голямо гнездо при размер АА.Има доста читави елементи с увеличен капацитет но са металхидридни Ni-MH.Тя количката едва ли ще иска кой знае каква консумация.По скоро си търси два литиеви елемента и ги сложи на мястото на сегашния,така и така имаш зарядно.Проблема ще е ако контролната платка е в пакета а не в зарядното.Я дай снимка на тая батерия може да има подходящ заместител.
След около 30мин ще снимам и ще кача. Иначе количката се зарежда с USB кабел, от тези най-разпространените( по-старите нокии със симбиан са с такъв УСБ кабел). Иначе в гнездото има място за 6АА батерии, понеже е доста по-голямо от батерията.
nautilus33 - майстор
Ето и снимките.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

ПП защо се получи така, че сдаде багажа докато я зареждах?
fox_vt - майстор
Няма какво да се занимаваш със други батерии става много сложно и няма да може да използваш вградената платка.Ето ти първата попаднала такава батерия Цък
Проблема е че трябва да си направиш ново окабеляване.Затова може да си вземеш две такива
Цък
И да ги запоиш към твоята букса като спазваш поляритета.Така ще имаш двоно по мощни батерии ще ползваш оригиналното зареждане и ще са по леки батериите.Ако не ти се чака може да ползваш такива батерии от бг Тук или Тук

Твоята е като последните две но с по малък капаците.Ако ползваш тях ще стане като оригинално ако ползваш полимерните ще е един вид ъпгрейт.Ти си решаваш.Но и при двете ще трябва да ползваш поялника за няколко спойки.Ако се затрудняваш ще помагаме.
nautilus33 - майстор
fox_vt написа:
Няма какво да се занимаваш със други батерии става много сложно и няма да може да използваш вградената платка.Ето ти първата попаднала такава батерия Цък
Проблема е че трябва да си направиш ново окабеляване.Затова може да си вземеш две такива
Цък
И да ги запоиш към твоята букса като спазваш поляритета.Така ще имаш двоно по мощни батерии ще ползваш оригиналното зареждане и ще са по леки батериите.Ако не ти се чака може да ползваш такива батерии от бг Тук или Тук

Твоята е като последните две но с по малък капаците.Ако ползваш тях ще стане като оригинално ако ползваш полимерните ще е един вид ъпгрейт.Ти си решаваш.Но и при двете ще трябва да ползваш поялника за няколко спойки.Ако се затрудняваш ще помагаме.
Благодаря за линковете. Българските и аз ги видях вчера, но не знам дали от същия уебсайт. Навит съм за тези плоските на 2400мач, двойно по-скъпи са от другата в същия сайт на хоникинг, но ако наистина са двойно по-мощни си заслужава. Пък и гледам, че доставката е безплатна и ги има в наличност в европейския им склад, та доставката ще е около седмица сигурно.
Обаче, със сигурност ще трябва да помагате за окабеляването, че хич ме няма там.

ПП Сега трябва да реша и един друг проблем- количката в последно време не работеше както трябва- като я вдигна във въздуха, задните колела се въртят както трябва, поставя ли я на земята, или върви едвам-едвам, или въобще не помръдва, а се чува, че моторчето работи. Та предполагам, че някое зъбно колело се е отлепило от оста най-вероятно, но трябва да отворя и да видя.
  • 1
  • 2

Тема ""Съживяване" на литиево-йонна батерия?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: