• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
не знам дали таво е раздела или е по правилна да пусна темата в раздел "От всичко по нещо", но ако е нагрешното място, моля модераторите да я преместят :)
Та, имам една количка на дистанционно, която работи с литиево-йонна батерия на 7.4V 1200mah. Количката не беше ползвана повече от година, като батерията е била свързана към нея през цялото време. Онзи ден я извадих от кутията и я заредих за около 30мин просто, за да видя дали има живот в нея( в ръководството пише, че се зарежда 4-6 часа) и взе че тръгна но за няколко секунди. За това я оставих още 4 часа, но като я пробвах, пак издържа около 15сек., след което спря. ОСтавих да се зарежда цяла нощ, но когато я вклзчих на сутринта, въобще не тръгна. Никакви признаци на живот.
Та, да попитам- има ли начин да се същиви батерията или е за боклука.

ПП все съм си мислел, че литиево-йонните батерии не сдават багажа толкова лесно както NiMH, при продължителен престой, без да се ползват.
dyaneff - майстор
Когато литиево-йонна батерия се разреди под минималното си допустимо напрежение, процеса е необратим. Ако не беше в играчката нямаше да се разреди, авно е имало някаква консумация, или е оставена преди една година разредена.
miroton - майстор
dyaneff написа:
Когато литиево-йонна батерия се разреди под минималното си допустимо напрежение, процеса е необратим. Ако не беше в играчката нямаше да се разреди, авно е имало някаква консумация, или е оставена преди една година разредена.
колко V е мин на батерията,че и аз имам 3кг и ще ссе опитам да ги заредя-от лаптопи са
MIRO_073 - майстор
nautilus33 написа:
ПП все съм си мислел, че литиево-йонните батерии не сдават багажа толкова лесно както NiMH, при продължителен престой, без да се ползват.
Напротив. NiMH батерии здават багажа продължително, а Li-ion батерии отведнъж.
dyaneff - майстор
Не знам какви са твоите батерии, за да ти дам точен отговор, но примерно 3 Волта можеш да вземеш за долна граница.
miroton - майстор
на елемент 3,6в

опитах се да ди заредя бяха 2,6 волта,и след това ги заредих до 3,6в(импулсното е до толкова0-напрежението си седи,под товар я пробвах 15 сек

я кажете за 3 елемента по 1,2в общо 3,6в зарядното колко волта максилно трябва да е?
батериите са свалени от макита винтоверт,щото някои елементи бяха дали фира-
fox_vt - майстор
Не по малко от 4,5 волта ако са свързани последователно.Волтажа не ти е чак толкова проблем колкото зарядния ток но ако има схема за спиране след заряд.Ако разчиташ на някакво време за зареждане то повечето са към 4,8-5 волта но пък клякат доста.Не трябва да се загряват много при зареждане.
nautilus33 - майстор
А възможно ли е ако намеря гнездо от друга количка с обикновени АА батерии, да заменя това или е доста сложно? Питам, понеже количката е хубава и не ми се ще да я захвърля в някой кашон да събира прах.

ПП то като гледам елементите са по около 7лв единия, та за 14-15лв мога да ги сменя, но са само 750mah, и ми се виждат слабички, а имам цял куп презареждащи се АА батерии.
miroton - майстор
nautilus33 написа:
А възможно ли е ако намеря гнездо от друга количка с обикновени АА батерии, да заменя това или е доста сложно? Питам, понеже количката е хубава и не ми се ще да я захвърля в някой кашон да събира прах.

ПП то като гледам елементите са по около 7лв единия, та за 14-15лв мога да ги сменя, но са само 750mah, и ми се виждат слабички, а имам цял куп презареждащи се АА батерии.
внимаваи какво купуваш,че 750мач може да се окаже 300мач
аз си купих 4.8ач за 3лв но се оказа по малко и от 1ач

извиняваи,че ти се бъркам в темата,ама нещо беше на зор,ако си бях оставил отверката щеше да отлежи мин 1 година
fox_vt - майстор
nautilus33 написа:
А възможно ли е ако намеря гнездо от друга количка с обикновени АА батерии, да заменя това или е доста сложно? Питам, понеже количката е хубава и не ми се ще да я захвърля в някой кашон да събира прах.

ПП то като гледам елементите са по около 7лв единия, та за 14-15лв мога да ги сменя, но са само 750mah, и ми се виждат слабички, а имам цял куп презареждащи се АА батерии.
Ще ти трябват 6 батерии за това напрежение а това е доста голямо гнездо при размер АА.Има доста читави елементи с увеличен капацитет но са металхидридни Ni-MH.Тя количката едва ли ще иска кой знае каква консумация.По скоро си търси два литиеви елемента и ги сложи на мястото на сегашния,така и така имаш зарядно.Проблема ще е ако контролната платка е в пакета а не в зарядното.Я дай снимка на тая батерия може да има подходящ заместител.
  • 1
  • 2

Тема ""Съживяване" на литиево-йонна батерия?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: