• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fox_vt - майстор
Когато протече тока на светкавицата ясно,но преди да се йонизира канал тогава какво правим :?: Лично аз още не съм видял светкавица във вакуум но знае ли човек винаги има първи път :?
lz1wvm - специалист
Не разбирам защо искаш да има напрежение,без ток във вакуумна среда.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0 ... 1.83.D0.BC
Както споменах,това е книгата на Жул Верн,или мнения на тесни специалисти. :partyman:
fox_vt - майстор
Защото ако има потенциална разлика между две тела и тук излизат със аргумента че няма идеален диелектрик и все пак протича малък ток.Също както при кондензатора-зареден е има напрежение но понеже диелектрика не е идеален протича минимален ток и се саморазрежда.Но ако имаме идеален диелектрик то ще има само напрежение без да съществуа ток,докато обратното не е възможно.Това доказва че напрежението е "кокошката" а тока е яйцето което беше и питането на темата.Това е моето мнение винаги може някой да извади стабилни доводи против това :)
lz1wvm - специалист
А сигурен ли си,че между две тела разположени на милиони километри,не съществува потенциална разлика и няма саморазряд.
Dan40PancheF - специалист
fox_vt написа:
Когато протече тока на светкавицата ясно,но преди да се йонизира канал тогава какво правим :?: Лично аз още не съм видял светкавица във вакуум но знае ли човек винаги има първи път :?
И аз досега, съм виждал "абсолютен вакуум" на земята , надявам се и да не видя.
hidrazin - майстор
То абсолютен вакуум няма да видиш и другаде. Поне в познатата ни част на Вселената. :-D
Вакуума е добър изолатор и това се използва за гасене на дъгата в някои прекъсвачи.
Вакуумни прекъсвачи
Независимо от това, дъга във вакуума все пак протича. Говорим за дъга а не искров разряд.
Дъгата във вакуумните прекъсвачи се поддържа за сметка на изпарен метал от електродите.
При преминаване на тока през нулата, отделянето на пари спира, парите между електродите се разсейват много бързо.
Вакуума възстановява електрическата якост за по-малко от 10µs.
За искров разряд е нужно все пак да има достатъчно молекули които да се йонизират (с йони, електрони, фотони).
Съвсем скоро бяха открити така наречените джетове, елфи и спрайтове.
Това са студени (за разлика от мълнията) са студени плазмени явления в горните слоеве на атмосферата - 20-100км.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pnAAB0z2o-k[/youtube]
:partyman:
lecki - специалист
Направо не мога да повярвам, 4 (четири) страници и не става ясно
кое е първичното. Хем ме е срам от това което се пише
хем ме е яд. :prayer: :prayer: :prayer:
Течял ток през диелектрика ??? Ами ако имате 0,0000001 стотинки
това значи ли че имате пари??? Някои ще кажат да, и това са пари! :axe:
nikolovvd - майстор
Като приказката за единия косъм.
Когато е на главата ти е нищо, но когато е в супата - много. :lol:
kozl - майстор
Отговора на въпроса зависи от представите на човешката мисъл. А представите на човека са свързани с неговите усещания.
Ти как мислиш има ли усещане без движение :?
Е да обратното е възможно. Като имаш 0,000000001 лв. в джоба, как ли ще ги набараш :(
И да повечето люде ще кажат, че това не са пари, защото няма как да ги усетят като пари.
Но ако имаш 0,000000001 F, това вече си е кондензатор. :lol:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Въпрос за Електротехници" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: