Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Kirilpm - специалист
Издирвам въпросния ключ,единственото което намерих е в Русия и то на доста добра цена,но доставката преполагам ще е проблем.https://www.avito.ru/rostov-na-donu/obo ... _513266268
До колкото знам това е ключ който управлява първичната намотка на някакъв руски електрожен,на мен ми трябва за руско стартерно устройство.Най близкото което намерих е това http://profesionalbg.com/2763-%D0%BA%D0 ... %93%D0%9F- цената ме устройва но не съм сигурен дали е същия модел.Ако успея да намеря същия,ще съм много щастлив понеже влиза доста плътно в стартерното устройство и няма да се налга да преправям новия.
shotik - майстор
Имам нов подобен пакетен ключ, но утре ще мога да го потърся , ако изчакаш до тогава ще ти пиша едно съобщение и ще го покажа на снимка. От къде си ?
shadow__01 - майстор
Един български ПЕП не върши ли работа?
https://vikiwat.com/paketni-elektriches ... vachi.html
Kirilpm - специалист
Ами честно казано не знам какво ми върши работа,ключа го разглобява мой приятел и по неволя на съдбата леко се разцентрова :lol: като видяхме че пъпките са износени и нагорели не сме си играли да го нареждаме както трябва да е.Надявах се да намеря същия ключ.Ключа е със 7 позиции,но в момента самото зарядно/стартерно не ми е под ръка.
@shotik От Поморие съм,няма никакъв проблем никак не ми е спешен,сега ми остана малко време и се хванах да стегна зарядното.
shotik - майстор
С колко работни положения трябва да е ключа ?
fikata - майстор
Предполагам, че това е схемата на ключа
Изображение
16А 380V 220V ПКУЗ-11С
ИзображениеИзображение
Изображение
Последна промяна от fikata на съб ное 28, 2015 5:39 pm, променено общо 1 път.
Kirilpm - специалист
Поправям се моя е с 6 позиции от изключено положение върти само на дясно,а като гледам схемата този има ляво и дясно положение.
lov - майстор
В последно време като не мога да намеря нещо по засукано диря в CHINT. Сайта им нещо не бачка в момента на пращат по куриери. Чисти китайчета са но пък до сега не са ме издънвали в силовите превключватели. Правят почти идентични копия на известни марки а цените им на половина. Взимал съм такъв пакетен ключ и до сега не са ми се оплаквали.
shotik - майстор
Моя отпада , мисля ,че бяха само две положения .
Kirilpm - специалист
lov написа:
В последно време като не мога да намеря нещо по засукано диря в CHINT. Сайта им нещо не бачка в момента на пращат по куриери. Чисти китайчета са но пък до сега не са ме издънвали в силовите превключватели. Правят почти идентични копия на известни марки а цените им на половина. Взимал съм такъв пакетен ключ и до сега не са ми се оплаквали.
Аз тръгвам в друг ред на мисли,устройството е доста старо,има режим пусков ток,заряден ток,6в,12в.На 6в нито заряден ток ми трябва нито пусков,6в акумулатори в автомобилите от години не съм срещал,а си имам друго огромно руско зарядно за 6/12/24в.От друга страна на 12в има няколко степени на пусковия ток,на мен разбира се ми трябва само най-високата,така че доста от изводите стават излишни,единствено степените на зарядния ток на 12в мисля да запазя както са си били в заводски вид.Когато се прибера към сервиза ще го снимам,бях очарован като го разглобих,доста качествена и дълговечна изработка,особено в сравнение с съвременните зарядни устройства.Самия корпус е изработен от 2мм ламарина с оребрения за подсилване,типично руска изработка :lol:

Тема "Превлключвател ПКУ3 може ли да се намери в България" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: