• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mar80 - специалист
Здравейте, поръчах си десет броя буксички и една ъглова USB букса от Китай, защото имам към 6-7 кабела пречупени преди буксата и реших да ги оправя. Играх си над пет часа и не можах да направя нито един читав кабел за зареждане. Проблема е странен,след запояването и преди слагане на тялото на буксата телефона зарежда много добре, сложа ли горното тяло ми изписва бавно зареждане. Проблема не е от телефона защото пробвах и с друг.
lov - майстор
Ако си ползвал някой флюс на киселинна основа нищо чудно като сложиш пластмасата там дава утечка и телефона се лъже че напрежението му е ниско и минава в облекчен режим на зареждане. Отвори буксата и всичкото това нещо го измий със спирт и го издухай на мама със сушоара за коса. :)
mar80 - специалист
След почистване със спирт без да го продухвам със сешоар заработи добре, но след петата минута пак не иска да зарежда както трябва. Възможно ли е самия калай да е менте и да не е добър проводник?
lov - майстор
То зависи и колко си сръчен в ръцете. Как е направена спойката. Не че няма калпави припои или така наречените безоловни но щом е заработило и после пак е спряло пак ме навежда на мисълта че имаш проблем с флюса който ползваш или това което се намира вътре в калая както му казваш. Вземи както е отворена буксата я накисни хубаво във вода и после промий със спирт. Поне 5-10 минути да кисне във водата. Изчакай хубаво да изсъхне щом нямаш сешоар и пробвай отново.
mar80 - специалист
Е сешоар имам, но спирта се изпарява бързо и затова не го издухах.
solar_entusiast - специалист
Измери кабела и ако съпротивлението на едно жило е над 0,5 ома вземи го изхвърли.
mar80 - специалист
Проблема не е в кабела.
hidrazin - майстор
Е добре де, един готов кабел не струва повече от 2 кинта.
Кое горно тяло като сложиш почва да дава проблем? Я дай снимка да видим какво си сътворил.
И това с утечките. Бая утечка ще е щом прави проблем на 5 волта.
Щом прави проблеми при това ниско напрежение, ще може да се измери даже с мултицет.
:partyman:
mar80 - специалист
Повече си мисля, че не е отечка а проблем в пластинките на крачетата. При затваряне на буксата се получава натиск върху тях и така леко се изместват, и не правят добра връзка.
krasi92 - майстор
Самсунгите не обичат много различни от самсунгови букси - имаи това в предвид ако устройствата ти са от съответната марка.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с нова микро USB букса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: