• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
moimoimoi - майстор
а дали фазата не отива първо при крушките, а нулата да е в ключа?

за целта развий всички крушки и виж къде ти е фазата -в ключа или в фасунгата
moimoimoi написа:
а дали фазата не отива първо при крушките, а нулата да е в ключа?

за целта развий всички крушки и виж къде ти е фазата -в ключа или в фасунгата
ДА! Проблема е открит. Благодаря. Но не нулата е в ключа. Защото когато сложа крушка в ключа има фаза.
ky-kyy - майстор
vicktoriliev написа:
moimoimoi написа:
а дали фазата не отива първо при крушките, а нулата да е в ключа?

за целта развий всички крушки и виж къде ти е фазата -в ключа или в фасунгата
ДА! Проблема е открит. Благодаря. Но не нулата е в ключа. Защото когато сложа крушка в ключа има фаза.
Е, как няма да има фаза, след като минава през крушката и идва в ключа :-D Човека, ти каза, да развиеш крушката и тогава да мериш :lol:
ky-kyy написа:
vicktoriliev написа:
moimoimoi написа:
а дали фазата не отива първо при крушките, а нулата да е в ключа?

за целта развий всички крушки и виж къде ти е фазата -в ключа или в фасунгата
ДА! Проблема е открит. Благодаря. Но не нулата е в ключа. Защото когато сложа крушка в ключа има фаза.
Е, как няма да има фаза, след като минава през крушката и идва в ключа :-D Човека, ти каза, да развиеш крушката и тогава да мериш :lol:
Явно съм пропуснал да уточня, че махнах крушката и фаза има в фасонката но не и в ключа. Но не знам това какво означава.
С сложена крушка фаза има в ключа.
ky-kyy - майстор
vicktoriliev написа:
ky-kyy написа:
vicktoriliev написа:

ДА! Проблема е открит. Благодаря. Но не нулата е в ключа. Защото когато сложа крушка в ключа има фаза.
Е, как няма да има фаза, след като минава през крушката и идва в ключа :-D Човека, ти каза, да развиеш крушката и тогава да мериш :lol:
Явно съм пропуснал да уточня, че махнах крушката и фаза има в фасонката но не и в ключа. Но не знам това какво означава.
С сложена крушка фаза има в ключа.
Това означава, че ключа прекъсва нулата, а фазата директно отива във фасунгата. Не че няма да си свети, но от гледна точка на безопасността, е добре да се прекъсва фазата. Добре би било също, когато се монтира фасунгата, нулата да се завинтва на пръстенчето, а фазата на пъпката - също за безопасност.
Благодаря на всички за отговорите.
Ще пусна нова фаза за трафа.
ky-kyy написа:
vicktoriliev написа:
ky-kyy написа:

Е, как няма да има фаза, след като минава през крушката и идва в ключа :-D Човека, ти каза, да развиеш крушката и тогава да мериш :lol:
Явно съм пропуснал да уточня, че махнах крушката и фаза има в фасонката но не и в ключа. Но не знам това какво означава.
С сложена крушка фаза има в ключа.
Това означава, че ключа прекъсва нулата, а фазата директно отива във фасунгата. Не че няма да си свети, но от гледна точка на безопасността, е добре да се прекъсва фазата. Добре би било също, когато се монтира фасунгата, нулата да се завинтва на пръстенчето, а фазата на пъпката - също за безопасност.
Относно безопасността не мога да прекъсна фазата, защото така заварих ел. инсталацията и ремонта вече е свършен. Но вече поне знам, че не е направено като хората при следващия ремонт ще го оправя.
Благодаря за изчерпателния отговор.
hidrazin - майстор
Аз ти казах да си извикаш електротехник ама няма кой да чуе.
И ракия щяхте да пиете... :lol:
:partyman:
moimoimoi - майстор
може да направиш следното:
намираш кой е предпазителя за тази лампа
и го изключваш
после проверяваш кой лампи/а може и контакти/ не работят
после включваш предпазителя ,изключваш от ключовете лампите и сваляш въпросните крушките и гледаш къде е фазата,ако на всички е в фасунгите може от таблото с предпазителите да размениш проводниците за фаза и нула и така фазата ще отива първо в ключа и няма да ти мигат крушките

другия вариант е от разклонителната кутия да се разменят ако само тази лампа е с разменени фаза и нула
ако на въпросния предпазител има и контакти ,ако разменяш фаза и нула после може да се наложи да им оправиш зануляването ако инсталацията ти е двупроводна
  • 1
  • 2

Тема "Много странен проблем при свързване на двоен ключ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: