• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Така първо пиша какво искам да постигна като резултат.
Имах единичен ключ за лампата показана на схемата и искам да сложа двоен ключ, който да захранва лед осветление.

При така свързани кабели по схемата, когато проверя фазата и нулата на горните два кабела става странният проблем.
А именно пробната лампа започва да премигва през интервал от 1 сек както и лампата през същия интервал.
Опитах следните неща за отстраняване на проблема.
Махнах ключа и вързах фазата директно на кабела който отива до пробната лампа. - същото положение
С махнат ключ взех нула от друго място.- същото положение.
Прекъснах и фазата до лампата - Пак премигваше ......
С друга фаза проблема се отстранява.

Въпросът ми е ЗАЩО с тази фаза не става ?
Изображение
antonioven - специалист
От това което си начертал нищо не се разбира. Този траф вързан ли е във веригата, какво е това
светодиодно осветление и на какво захранващо напрежение работи? Каква е пробната лампа и как
я свързваш към веригата? И трафа траф ли е или е шим захранващ блок?
Може ли една снимка на трафа.
antonioven написа:
От това което си начертал нищо не се разбира. Този траф вързан ли е във веригата, какво е това
светодиодно осветление и на какво захранващо напрежение работи? Каква е пробната лампа и как
я свързваш към веригата? И трафа траф ли е или е шим захранващ блок?
Може ли една снимка на трафа.
Трафа както е показан на схемата не е вързан към веригата.
Пробната лампа е най-обикновена фасонка с 2 кабела и крушка
Как я свързвам към веригата съм показал на схемата.
Трафа не е включен към веригата
hidrazin - майстор
Обади се на приятел - електротехник.
Може да е и кошия. Поне ще пиете и по една ракия (може и повече от една :-D ).
:partyman:
hidrazin написа:
Обади се на приятел - електротехник.
Може да е и кошия. Поне ще пиете и по една ракия (може и повече от една :-D ).
:partyman:
Трябваше да се засмея ли на този пост ???
MIRO_073 - майстор
А това което си обозначил като лампа каква е и тя как се държи? Мига ли, не мига ли? Диодна ли е, енергоспестяваща ли а, обикновена ли е? И за каква друга фаза говориш? Не живееш в промишлено хале предполагам.
valentino76bs - майстор
Развии крушката и с фазомера виж на кабелите в ключа какво ще покаже,и каква ти е лампата кажи?
DMN - майстор
Мигат ти лампите, защото използваш - светодиодни или енегорспестяващи за лампа и/или пробнатата лампа. Така пробната лампа и лампата се оказват последователно свързани, тока е недостатъчен в този случай и затова мигат на интервал. Смени ги с лампи с нажежаема жичка и ще видиш, че нищо няма да мига. Това е по въпроса с мигането.
DMN написа:
Мигат ти лампите, защото използваш - светодиодни или енегорспестяващи за лампа и/или пробнатата лампа. Така пробната лампа и лампата се оказват последователно свързани, тока е недостатъчен в този случай и затова мигат на интервал. Смени ги с лампи с нажежаема жичка и ще видиш, че нищо няма да мига. Това е по въпроса с мигането.
Смених крушката на пробната лампа с обикновена. Мигането в лампиона спря, пробната лампа мига.
Но въпросът ми в този случай е при откачена фаза на лампиона от къде до стига до него фаза ??
Крушките в лампиона са лед. На пробната лампа вече е сменена от лед с нормална.
MIRO_073 написа:
А това което си обозначил като лампа каква е и тя как се държи? Мига ли, не мига ли? Диодна ли е, енергоспестяваща ли а, обикновена ли е? И за каква друга фаза говориш? Не живееш в промишлено хале предполагам.
Под друга фаза имам в предвид с разклонител от контакт.
Лампиона мига и е с лед крушки. Но вече с помощ от коментар по долу след смяна на крушката на пробната лампа с нормална свети постоянно.
Едит: Фактически проблема идва само когато използвам старта фаза за лампиона. С фаза от друго място си работи нормално..
Последна промяна от vicktoriliev на ср дек 16, 2015 1:50 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Много странен проблем при свързване на двоен ключ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: