• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mitko2be - специалист
Детска кола TR268 с два акумулатора по 6 волта свързани последователна трябва ли да се движи ако е повреден модула зая радиоуправление.Нямам схема.Благодаря предварително.
DMN - майстор
Много неясен въпрос с това "трябва ли".
Движи ли се или не?
Щото, ако е повреден модула - или трябва да се движи без да спира, или хич да не тръгва.
Отговарям ти по принцип. Не съм запознат с устройството на конкретната кола.
shadow__01 - майстор
Аз също не съм запознат със схемата на тези детски коли. Но е възможно да може да управлява и само от детето вътре щом модула не работи.
Не е ли при вас колата, опитайте?
DMN - майстор
shadow__01 написа:
Но е възможно да може да управлява и само от детето вътре щом модула не работи.
Именно. Ако се движи, при всички случаи управлението е от "шофьора" вътре :-D . Дистанционното управление най-вероятно служи като превантивна мярка от родителя, с което изключва движението на колата при опасност за детето. Ама автора е дал оскъдна информация, и съответно такива отговори ще получи - гадаещи :) .
velas - специалист
На нашата кола има копче за превключване на дистанционно управление или на ръчно(локално) управление.
shotik - майстор
leosat varna написа:
На нашата кола има копче за превключване на дистанционно управление или на ръчно(локално) управление.
Може ли да направите описание на дистанционното и ръчното управление ?
При дистанционно управление може ли да се прави завой, промяна на скорост , движение на заден ход ?

При ръчно управление само с един п е д а л за движение или има и за спирачката ?
Ключ за смяна на хода какво представлява, ако има .

Интересна ми е информацията , защото може би ще ми се наложи пролетта да правя ремонт на някаква детска акумулаторна количка, но не съм я виждал, само са ме питали .
DMN - майстор
shotik написа:
Може ли да направите описание на дистанционното и ръчното управление ?
При дистанционно управление може ли да се прави завой, промяна на скорост , движение на заден ход ?

При ръчно управление само с един п е д а л за движение или има и за спирачката ?
Ключ за смяна на хода какво представлява, ако има .
Подобни въпроси мислех да задам и аз, но бях се отказал вече да пиша в тази тема.
Въпрос от автора с две думи без допълнителна информация.Отговор от хора, които имат подобна кола пак с две думи, да се чуди човек още колко човека трябва да пишат с две думи, че да се сглоби пъзела. А темата както подозирах ще е интересна и за други хора, които я четат.
shotik - майстор
Аз опитах в гугъл да търся с думите "Детска кола TR268" но не излезе резултат , те са твърде много модели , а почти всички резултати са обяви за продажба
mitko2be - специалист
колата не е при мен и съм я виждал само веднъж.при включване на ток светнаха само фаровете но движение нямаше.нямаш напрежение на двигателите.не съм сигурен дали движението минава през модула.ще отида до колата пак да проверя.на модула пише phzj-3a-rh и на него има 4 релета srd-s112d.на гугала нищо не излиза за този модул
velas - специалист
shotik написа:
Може ли да направите описание на дистанционното и ръчното управление ?
1 снимка = 1000 думи
Прикачен файл:
upravlenie.jpg
upravlenie.jpg (103.14 KиБ) Видяна 1476 пъти
А дистанционното си е стандартно - напред, назад, ляво, дясно.
  • 1
  • 2

Тема "детска кола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: