Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
thebugger - специалист
Здравейте колеги, имам нужда от някакъв метод за възстановяване на катодната емисията на индикаторна лампа ЕМ80. Направих повишителя, добре ги държи 270V, но изглежда лампата е стара и най вероятно има катодно отравяне. Има ли някакъв начин за възстановяване на емисията, дори и за кратко време. Ясно ми е че е към края на живота си, ама дори и няколко допълнителни часа да и изкарам пак ще е добре.
thebugger - специалист
Добре, доколкото разбрах трябва да я подкарам на по високо анодно напрежение със завишено отоплително напрежение за да се възстанови емисията. В спецификациите пише че лампата издържа на 550V при изключено отопление. Направо ще я насиля на 12V отопление при 500V за няколко секунди да видим какво ще стане?
pipilica - майстор
Чак на 12 волта ще изгори отоплението, най-много до към 7-7,5 и то пак е опасно, ма тя така и така е заминала така че нищо не рискуваш.
pansim - майстор
Очакваме резултати - независимо какви са...
petromaniq - специалист
Пусни анодното и на решетката за части от секундата(през резистор-разбирасе). Смо прегорелия луминофор не знам как ще се регенерира.
thebugger - специалист
Коя решетка, на предусилвателната секция или на дефлектора? Аз това устройство дето го направих, успях да го подкарам на 300+V и сега свети по добре. Тя и без тва е фитка, поне да и изкарам някой друг час по тоя начин. Мисля че точно фосфорния слой е заминал вече.
petromaniq - специалист
На предусилвателната. Другата по вътрешната схема изглежда свързана с катода.

Тема "Регенерация на индикаторна лампа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: