Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
thebugger - специалист
Здравейте, имах голям успех с повишителя за индикаторните лампи и сега съм решил да направя повишител и за мощния усилвател. Имам старо захранване за лаптоп (19V/3.5A) и мисля него да използвам за захранващия блок. Схемата е в общи линии същата (прикачвам я), само че дросела трябва да е значително по мощен ±5А. Във вкъщи имам сумати тороидални пръстенчета, феритни пръчки от стари радиа и въздушни сърцевини. Кое е най удачно и как става изчислението при различна от въздушната сърцевина. Не мога да намеря относителната проницаемост на сърцевините, това най ме спира.

Прикачен файл

19V to 250V for Tube Power Amps.png
19V to 250V for Tube Power Amps.png (48.29 KиБ) Видяна 1748 пъти
Последна промяна от thebugger на пет яну 08, 2016 10:39 pm, променено общо 1 път.
thebugger - специалист
Ами попринцип не не си заслужава :Д ама много разпръснато ми идват да търся елементите, в някои магазини има едно в други друго и вместо да обикалям цяла софия, мога и в нас да си го направя. А и е хубаво да го науча и това най накрая :Д

П.С. Ще видя дали всичко което ми трябва го има в комет и ако ги намеря нещата няма да се занимавам. И все пак, ще е хубаво да науча как се изчислява относителната проницаемост на материалите.
ivanovbg - майстор
Ми на някои сърцевини си ги пише. А няма как да сметнеш защото не знаеш какъв е съответния материал на пръстените и сърцевините които ги имаш. Виж ако имаш някоя лаборатория за химичен анализ под ръка е друго.
:partyman:
thebugger - специалист
В общи линии ми остава само въздушната сърцевина. Ами с нея ще да е :Д 33uH са ти 20-30 навивки върху съответната сърцевина.
lz1wvm - специалист
Във вкъщи имам сумати тороидални пръстенчета, феритни пръчки от стари радиа и въздушни сърцевини.
А уред за измерване на индуктивност,имаш ли.
Навиваш-мериш,развиваш-пак мериш.И така.

Тема "Изчисляване на бобина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: