Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
нека някои да даде схема на свързване на ел.часовник с бойлер без контактор / имам часовник който е чешки/
Andri01 - майстор
Може,ако контактите на системата издържат тока на бойлера! Ако има вграден контактор или нещо заместващо го. Вързваш захранването му през ключ към 220в. ,а изхода-последователно на фазовия проводник на бойлера.
kozl - майстор
ivan iv. написа:
нека някои да даде схема на свързване на ел.часовник с бойлер без контактор / имам часовник който е чешки/
Напиши характеристики на часовника, какъв ток може да комутира и пиши за бойлера с каква мощност е нагревателя.
Не е ясно бойлера ли е без контактор или искаш да ползваш часовника без контактор. И според зависи от възможностите на чешкия часовник и мощността на бойлера ще получиш отговор дали е възможно схемата да е без контактор.
1115 - специалист
Става и със SSR реле. Компактно и лесно за управление, комутира високи стойности на тока.
toolegittoquit - майстор
Само се надявам, че нямаш намерение да го правиш с часовник Крижик. Ако те е страх, че ще залепнат контакти на контактора - не е невъзможно, но принципно не е толкова опасно. Все пак си има защити, терморегулатор и т.н Единствено не си и помисляй да прекарваш защитна нула/земя през контактор.

Тема "нека някои да даде схема на свързване на ел.часовник с бойлер без контактор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: