• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mimitoni - специалист
Колеги помогнете. Имам 3ф. ел. двиг. без клемно табло зв/триъ. които искам да пускам с ПЕП LW26-25 зв./тр. на ЕЛМАРК но нещо неразбирам схемата към ПЕП Кое е начало на намотките кое краи :? :? Така е написана схемата, че не го разбрах :shock:
moimoimoi - майстор
e дай да я видим таз схема,що не я цъкнея?
mimitoni - специалист
darken_nz написа:
Давам схемичките. ;)
http://i.imgur.com/D6yPgIT.png
http://i.imgur.com/K8phMcA.jpg
http://i.imgur.com/Fk70khK.gif
:partyman:
Точно средната =D>
moimoimoi - майстор
R S T е захранването ,както забелязваш захранването дава на две клеми,съответно R на 2 и 6;S на 13 и 15; Т на 4 и 8; ако няма фабрични връзки с пластини трябва да сложиш кабел
предполагам С1 С2 С3 са началата на намитките и С4 С5 С6 са трите края на намотките,като те също трябва да имат връзка с няколко клеми С4 с 10,12 и 16; С5 с 7 и 11 ;С6 с 5 и 9 клема

а колкото до това кое е край и начало на намотката-би трябвало да излизат от статора разделени на две тройки проводници и няма значение кое ще назовеш начало и край, едната тройка трябва да са три начала а другата тройка да са три края,трябва да намерия на всяка намотка началото и края и да се съобразяваш с това че едната намотка е с начало С1 и край С4,другата е с начало С2 и край С5 и третата намотка е с начало С3 и край С6

Прикачен файл

K8phMcA.jpg
K8phMcA.jpg (34.99 KиБ) Видяна 1821 пъти
valentino76bs - майстор
След свързване пробвай дали посоките са еднакви!Първо звезда после изключваш захранването даваш на триъгълник Пеп-а и пробваш!
shadow__01 - майстор
valentino76bs написа:
След свързване пробвай дали посоките са еднакви!Първо звезда после изключваш захранването даваш на триъгълник Пеп-а и пробваш!
Като гледам позициите на схемата не може направо на триъгълник. Трябва да се мине през звезда. Направено е за да се развърти двигателя.
valentino76bs - майстор
shadow__01 написа:
valentino76bs написа:
След свързване пробвай дали посоките са еднакви!Първо звезда после изключваш захранването даваш на триъгълник Пеп-а и пробваш!
Като гледам позициите на схемата не може направо на триъгълник. Трябва да се мине през звезда. Направено е за да се развърти двигателя.
Нима.. :) ..ами ако в триъгълник посоката е обратна на звездата?
Не знам колко КВ е мотора но ако не са сфазирани може да останеш и без ключ....!
fikata - майстор
Ако шесте края на изводите от двигателя на фазовите намотки са разделени и обозначени на две тройки С1,С2,С3 и С4,С5,С6 дали едната тройка са краища или начала няма значение.
Ако имаме съмнение лесно се проверява с веригопроверител дали изводите например С1 и С4, съответно С2-С5 и С3-С6 съотвестват на всяка една от трите фази .
Срещат се различни обозначения на изводите: UVW- XYZ или U1V1W1-U2V2W2 и др...

Ако имаме съмнения,че краищата и началата са разбъркани в двете тройки има начин и това да се определи
http://forum.napravisam.bg/viewtopic.ph ... 4&start=20

А схемата за свързване към ПЕП-а е елементарна .Какво трудно има за разбиране.
Клемите на пакетно-ексцентриковия прекъсвач са номерирани,указано е на кои се свързва захранването RST , съответно едната тройка и другата тройка изводи от статорната намотка по фази.Ако нямаме доверие на обозначението на шесте извода - виж по горе.
Последна промяна от fikata на ср яну 20, 2016 9:31 am, променено общо 1 път.
krasi92 - майстор
valentino76bs написа:
shadow__01 написа:
valentino76bs написа:
След свързване пробвай дали посоките са еднакви!Първо звезда после изключваш захранването даваш на триъгълник Пеп-а и пробваш!
Като гледам позициите на схемата не може направо на триъгълник. Трябва да се мине през звезда. Направено е за да се развърти двигателя.
Нима.. :) ..ами ако в триъгълник посоката е обратна на звездата?
Не знам колко КВ е мотора но ако не са сфазирани може да останеш и без ключ....!
би ли обяснил по подробно как на звезда и триъгълник ще върти в различни посоки - стана ми много интересно а и честно казано никога не ми се е случвало подобно нещо.Единственно при пренавиване на мотор да се разбъркат начала и краища на намотките .
  • 1
  • 2

Тема "Пускане ел. дв. зв./тр.с ПЕПLW26-25 на ЕЛМАРК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: