• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Естествено че не се отнася за битови потребители.
Това че битовите потребители не заплащат санкции за реактивна енергия много пъти беше споменавано из форума.
По принцип няма никакъв проблем един електронен електромер да ти отчита всичко.
Просто за битовите потребители се отчита само активната енергия.
:partyman:
moimoimoi - майстор
todortv написа:
И на какво е тази VA характеристика?
на вакуумен диод .... фотоклетка
http://phys.tu-sofia.bg/ef/Phys%202/Lek ... vupros.pdf


http://phtest1.tripod.com/Testove_12kla ... age_36.htm
todortv - майстор
iliya_i написа:
Как на какво? На презареждащ се кондензатор. Първоначално е бил зареден в обратна посока. Подава му се напрежение - разрежда се до нула и след това се зарежда до захранващото напрежение. Това е ВАХ на кондензатора, а не на източника който го зарежда!
:?
moimoimoi написа:
на вакуумен диод .... фотоклетка....
=D>
Да, но в случая става въпрос за реактивни товари и отчтита ли се реактивната енергия от битовите електромери.
Според мен новите, електронни електромери отчитат всичко. Както и новите промишлени отчитат всичко и се визуализират активната и реактивната отделно по тарифи.
iliya_i - майстор
todortv написа:
Да, но в случая става въпрос за реактивни товари и отчтита ли се реактивната енергия от битовите електромери.
Според мен новите, електронни електромери отчитат всичко. Както и новите промишлени отчитат всичко и се визуализират активната и реактивната отделно по тарифи.
Ей тука вече се оплете - хем отчитат активната + реактивната заедно, хем реактивната я отчитат втори път на отделна тарифа. :shock:

А между другото, не е проблем два различни уреда да имат сходни волт-амперни характеристики.
lz1wvm - специалист
Много се спекулира с тези нула волта.Как този кондензатор,ще премине от отрицателно напрежение,към положително,без външен източник.

И колко вата са,нула волта по 1000 ампера.... :partyman:
todortv - майстор
iliya_i написа:
... хем отчитат активната + реактивната заедно, хем реактивната я отчитат втори път на отделна тарифа.
Спомените са ми от вчера(вътрешно отчитане в края на месеца) :-D
Ами, помоли някой познат да те вкара в трафопост на някоя фабрика и погледни показанията на електромера.
На Енерго-про ще видиш и GSM GPRS модула за дистанционно отчитане.
iliya_i - майстор
todortv написа:
iliya_i написа:
... хем отчитат активната + реактивната заедно, хем реактивната я отчитат втори път на отделна тарифа.
Спомените са ми от вчера(вътрешно отчитане в края на месеца) :-D
Ами, помоли някой познат да те вкара в трафопост на някоя фабрика и погледни показанията на електромера.
На Енерго-про ще видиш и GSM GPRS модула за дистанционно отчитане.
То че там се отчита реактивна е известно. Но защо мислиш, че се отчита втори път заедно с активната? Погледни си предните постове, ако не помниш от вчера.
hidrazin - майстор
Той май си мисли че му мерят реактивната, добавят я към активната и го карат да я плаща? :? :-D
:partyman:
pavelari - майстор
Абе, вие сигурни ли сте, че знаете какво точно ви отчитат и какво точно плащате... Не може при цена около 20 ст. за киловат час, при едни и същи консуматори, в рамките на 5 години сметката да се увеличи до 2 пъти. И то при партиди след смяна на електромера... Некои хора май само пред компютъра я разбират "електротехниката" а тя в днешно време сЪдрЪжа и доста икономика... Все още има стари електромери и клиентите са много HAPPY
hidrazin - майстор
pavelari написа:
Абе, вие сигурни ли сте, че знаете какво точно ви отчитат и какво точно плащате... Не може при цена около 20 ст. за киловат час, при едни и същи консуматори, в рамките на 5 години сметката да се увеличи до 2 пъти.
А ти въобще сигурен ли си в кой свят и в кое измерение живееш?
Аман от "разбирачи".
:partyman:
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "Размисли относно cosФ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: