Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
drastar - специалист
Здравейте,

докато си пиех ракийката :-D , мернах едно зарядно за телефон бучнато в контакта. Поогледах се и преброих 29 :shock: устройства(трансформатора) на standby. След още една ракийка :cool: , започнах да мисля за консумацията и най вече за рисковете от тези устройства. ДТЗ няма как да се задейства при тях, остават предпазителите, ами те са по 16А :?
Като кажем "изгоряло зарядно", какви рискове има при процеса на "изгаряне" ? Може ли, някоя от всички тези джаджи да ми спретне някое пожарче ? (да чукна на дърво, да не ме чуй дявола :headbash: )
Може ли на standby да "изгори" нещо ?

ПП. май по добре да спра да пия :-D
ПП2. и, ако някой каже, че е раничко. Веднага отговарям, че който си обича работата я започва от рано :-D
nikolovvd - майстор
На младини по това време ракията беше свършила!
Като ти гледам бройката, май общата консумация като на климатик ще излезе.
За пожар няма да стане. Най-много да те уплаши като гръмне.
lz1wvm - специалист
Как пък я докара консумация за климатик....ти зарядните ли брои,или ракиите. :partyman:
fox_vt - майстор
Два приемника булсат,два телевизора,рутер,медияконвертор за оптиката на нета,компютър,монитор,захранване на суббуфера,дисплея на хладилника,дисплея на фурната,дисплея на микровелето.Всички тия благинки ми докарват 50 вата постоянна консумация.Което пък прави 5 лева на месец ей така да си свети нещо си някъде си :-D С две думи пий си ракията другото няма да се оправи.Иначе ми гръмна адаптера на единия приемник-само се чу едно леко пук и до там :)
infomar
fox_vt написа:
Два приемника булсат,два телевизора,рутер,медияконвертор за оптиката на нета,компютър,монитор,захранване на суббуфера,дисплея на хладилника,дисплея на фурната,дисплея на микровелето.Всички тия благинки ми докарват 50 вата постоянна консумация.Което пък прави 5 лева на месец ей така да си свети нещо си някъде си :-D С две думи пий си ракията другото няма да се оправи.Иначе ми гръмна адаптера на единия приемник-само се чу едно леко пук и до там :)
Темата е интересна, но не виждам как да се реагира освен с изключване на уредите - така и се премахва опасността от евентуална повреда при спиране/пускане на тока или самодефект. От всичко може да стане пожар, зависи как...
drastar - специалист
Това мисля да направя. Инсталацията в апартамента позволява всякакви гимнастики, понеже всеки контактен излаз е със самостоятелен кабел до таблото. Ще добавя 3-4 контактора с по 4 NO или NC, за контактите в хола, спалните и кухнята , без хладилника естествено. Контакторите ще се управляват със алармената система. Когато излезем и включим алармата контактите остават без напрежение, а кото се изключи, напрежението се враща :-D

Приятен петък :partyman:
nikolovvd - майстор
lz1wvm написа:
Как пък я докара консумация за климатик....
Ами при тая жега от вчера и онзи ден, дори е повече от консумацията на климатик, защото не е нужно да работи, стига да не е включен на охлаждане. :-D
fox_vt - майстор
infomar написа:
fox_vt написа:
Два приемника булсат,два телевизора,рутер,медияконвертор за оптиката на нета,компютър,монитор,захранване на суббуфера,дисплея на хладилника,дисплея на фурната,дисплея на микровелето.Всички тия благинки ми докарват 50 вата постоянна консумация.Което пък прави 5 лева на месец ей така да си свети нещо си някъде си :-D С две думи пий си ракията другото няма да се оправи.Иначе ми гръмна адаптера на единия приемник-само се чу едно леко пук и до там :)
Темата е интересна, но не виждам как да се реагира освен с изключване на уредите - така и се премахва опасността от евентуална повреда при спиране/пускане на тока или самодефект. От всичко може да стане пожар, зависи как...
Там е работата че няма как да стане това.Хладилници,фурни и прочие е невъзможно да се изключат.Рутери и тем подобни си е тегава работа макар че е добре рутера де се ресва периодично.Приемници и тв та пък изобщо е вятър работа.Ако говорим за дългосрочно изключване примерно отпуска някъде да,изключих всичко излишно.Но всеки ден е дълга и широка работа.Примерно тв и приемника в кухнята са на стойка до тавана,трябва стълба да се разпъва и бля бля :lol:

Тема "Устройства на standby" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: