Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
То га не искаш статичното електричество само те намира, но кога го търсиш се крие.
Но набарах комбинация панталон + седалките в колата и почнах да пускам мълнии. Взех фазомера, зереждам се и на контакта и нищо. Докато излеза от колата и се дотътра до контакта и заряда се изтупал от мене. Но вкарах в експеримента удължител. Търкам се в седалката и фазомера към контакта на удължителя и светна за части от секундата и гасне. Фазомера е с глимка.
Потвърждавам глимката на фазамера се запалва от статично електричество.
Неприятно е статичното електричество, но има спрей за текстилни материи против него.
ArturDent - Почти Безобиден
hidrazin написа:
Фазомера НЕ Е измервателен уред.
Правилно!
Фазомера е един съвсем друг уред - мери фазовото отместване между ток и напрежение.
Токва което е популярно като "фазомер" е всъщност фазоуказател.
Той не служи за проверка/индикация за напрежение.
Единствената му цел е когато имаш две жици да разбереш коя е нулата и коя фазата.

П.П. Когато ги учих тия неща за бъркането на фазомер и фазоуказател пишеха двойки.
Здравейте колеги,преди малко отидох в стаята и няма помен от това явление вече , =D> :o ,явно наистина съм насъбирал голямо количество статично и съм го разреждал като съм си мислил че то идва от някъде...няма и помен от каквото и да е било!Мисля че темата е за ключ.Благодаря отново на всички,който отделиха време за да ми помогнат за решаване на,,проблема,, :drinkers: Да сте живи и здрави!
PCL82 - майстор
hunter82 написа:
Здравейте отново,направих следното нещо:хванах нулата от един контакт и го вързах за един болт директно за плочата,после измерих с фазомер на произволен контакт нулата и той светна.Идеята ми е да направя двойно нулиране!После пробвах същото нещо с друг контакт.т.е.от два контакта нулите ги вързах за този болт в плочата.На тях пластините не им светват.На другите също не светят при допир с фазомер.След 10мин пауза след повторно измерване се оказва че светва нулата на друг контакт ,който преди 10 мин.фазомера не е отчел нищо на нулата.Исках да проверя дали това идва ото отделен контакт ,но явно след като ,,бяга,,по всичките не е на определен контакт.Дали ще е грешно не знам,но мисля да зануля към конструкцията или плочата всеки контакт поотделно т.е.направя двойно нулиране.Мисля че тогава това ще изчезне. Благодаря на всички Ви за оказаната подкрепа.А пода съм го направил така:най-отдолу ми е бетонна плоча,след нея направих самонивелираща замазка,след нея поставих ,,ОСБ,,(лепените стърготини от дърво под формата на плоскост),след което сложих подложка за ламинат 0,5 , и след нея сложих ламината.Всички стени са ми с тапети и за сега не ми се развалят където са връзките на кабелите,но ако се наложи и това ще стане .За сега ще пробвам с отделно нулиране на 6-те ми контакта.Дано стане и ще пиша за резултата!Иначе това с докосването с ръка на стената когато ,,измервам,,с фазомер сработва!Нямам светване на фазомера!
Насъбрал си много изкуствени материали, които хем трупат статично електричество, хем и съдържат доста отровна химия, която не е желателно да я слагаш, там където ще спи детето ти! ОСБ-то е слепено с формалдехидни смоли и е подходящо за покриви и бараки, но не е добро за жилищни помещения. Стереопорът и фибранът отфелят активно вредни разтворители най-малко първите пет години след произвотството си.

Заземяването на всеки контакт към арматурата при двупроводна инсталация е неправилно! Ще почнат да текат изравнителни токове през арматурата, защото под товар всеки контакт ще има различен пад по нулата. Ако беше с три проводна инсталация този номер повече щеше да върви. Можеш и е силно желателно да изравниш потенциала на нулата с този на арматурата, но само на едно място-при електромерното табло с едножилен проводник с жълто-зелена изолация 6мм2. Връзката правиш към най-малко две отделни арматури, които биха имали добра връзка с повече други. Към арматурите стягаш стоманени клеми, които замазваш с цимет в бетона и оставаш над него да стърчи само резба от клемата, Проводникът свързваш към тази резба. Никава мед не замазваш в плочата-ще корозира!
FM STEREO - специалист
Най вероятно имаш потенциал на нулата,изместване на нулата поради неравномерно натоварване на трите фази и лошо земно,решението е викаш ЕРП-то да си оправи земното,ако се окаже че то е добре то тогава инспекция на нулата(връзките) до и в апартамента и ако всичко е наред,повторно заземяване на нулата,което обаче изисква изпълнение от квалифициран специалист и измерване на заземяването!
abracadabraabrac - специалист
Статично електричество. Често като хвана парапета на ескалатор в моловете ме удря ток.

Тема "напрежение в нулата на контакт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: