Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
razrushi si sam - напреднал
хаха
е дано и в EVN да стават по - бързо нещата вече. Тази седмица смятам да ходя до EVN един приятел който скоро е ходил каза че ми трябват следните документи:
1 Отстъпено право за строеж;
2 Документ за наследници;
3 Пълномощнот от този на който се води къщата(не се води на мен ;д);

Вярно ли е, че ако се поиска временно присъединяване, като за строеж или както там се води е с 3 стотнки/kWh по - скъп тока. Защото той ми каза че можело така да се направи и да се ползва много време. А иначе ако за постоянно присъединяване трябвало да е с акт 16. Аз се двоумя, но май по - добре ще е постоянно присъединяване.
hidrazin - майстор
Това временно присъединяване можело да бъде дълго ...
Дълго, дълго, колко да е дълго?
Ето ти го договора:
Договор EVN
Там ще трябва да посочиш и за какъв период ще си захранен временно.
Едва ли ще се съгласят на договор за 50 години. :-D
А като ти изтече периода съвсем спокойно може да ти клъцнат кабелите и да не те присъединят отново.
Пък и да те присъединят ще си искат таксите наново.
И да, за цената - най-вероятно ще те пуснат на цена промишлен ток.
:partyman:
Salvador - специалист
В наредбата има категория "Приемник на електрическа енергия". Нали не смятате, че за всяка 15 кВ траифазна фуражомелка се вади Акт 16...
razrushi si sam - напреднал
Както беше казал такива документи ми казаха да нося, дадоха ми един лист който и преди това го бях гледал в сайта на EVN
vk написа:
- удостоверение за актуално състояние и/или ЕИК, ако сте юридическо лице,
- документ за самоличност или нотариално заверено пълномощно (за упълномощени лица),
- документ, удостоверяващ вещното право върху обекта/имота или нотариално заверен договор за наем.
За нови обекти или такива, които се преустройват по реда на ЗУТ, е необходимо допълнително да приложите:
- разрешение за строеж на обекта, издадено по реда на ЗУТ,
- одобрен инвестиционен проект – част архитектурна и част електрически уредби на обекта в частта, засягаща монтирането на съоръженията за присъединяване и подхода към тях, съобразени с условията в предварителния договор.
http://prikachi.com/images.php?images/649/8689649J.png

Като ми казаха и, че за сградите които са строени преди 1988 година се иска удостоверение за търпимост. Аз за сега имам само виза-та и плана на къщата, която не е на мое име. За другите документи предполагам от общината ще трябва да ги търся, защото ги нямам.
kozl - майстор
Каква виза имаш? На чие име и с каква дата? Пишеш, че не си собственик, значи ти трябва пълномощно. Текста в пълномощното може да се окаже проблем в процедурата. Поискай одобрен от ИВН. Може и без пълномощно, но трябва собственика да движи процедурата.
Относно създаване на нова партида на името на лице, което не е собственик, в ЧЕЗ са резервирани, защото имат случаи на неплатени сметки от фалирали наематели с прехвърлени от собственика партиди.
razrushi si sam - напреднал
Визата е на името на баща ми, който е починал и ще ми трябва документ за наследници.
kozl - майстор
Предполагам и имота е бил на баща ти и след неговата смърт ти си наследник, т.е. собственик. И ако в къщата сте двама наследника, всеки с отделна ел.инсталация напълно основателно ще поискате и две партиди. Е това в ИВН ще трябва да докажете с документи. Нот.акт, удостоверение за наследници.
Виза за проектиране ли имаш и с каква дата на издаване?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
kozl написа:
Предполагам и имота е бил на баща ти и след неговата смърт ти си наследник, т.е. собственик. И ако в къщата сте двама наследника, всеки с отделна ел.инсталация напълно основателно ще поискате и две партиди. Е това в ИВН ще трябва да докажете с документи. Нот.акт, удостоверение за наследници.
И тогава може да е различно от присъединяване
razrushi si sam - напреднал
Госпожата от EVN ми каза че скицата в началото на плана на къщата където имам е визата за строеж. На нея пише частна жилищна сграда и отдолу има малко чертежче на къщата и пътя който трябва да минава до нея. Архитектурните планове, електро-инсталациите и ел. таблата са от 1986 и 1987 година. Сега забелязах и че на бележките прикрепени към плана пише Вносна бележка за отстъпено право на строеж н/у държавен парцел, отстъпено право на строеж - разгъната площ и вносна бележка за режийни разноски. Тези последно изброените бележки са подпечатани от общината 2007 година, когато е сложен и електромера от EVN.
Кое е по - добре, ново присъединяване или просто откриване на нова паритида?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нова партида при всички случаи, защото титуляРът е починал, а вие не искате да си стоите тихо и мирно във завареното положение. Всъщност, има ли нотариален акт?

Тема "Ново присъединяване към EVN?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: