Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kabalo86 - напреднал
Изображение
Проблемът е че връзвам всичко и ми гори потенциометъра .Заработва за 10 сек и до там.Дали не бъркам някъде връзването .Правя го като първо краче е към 180 ома резистора второ към изхода на транзистора и трето към рх-а който е 1ом.пробвал съм с 470ома ,5ком и 50 ком потенциометри защото такива имам.
Захранването което подавам на входа е 24волта 1 ампер изправено ,не ползвам диодите който са на схемата дефакто
dyaneff - майстор
Мисля, че бъркаш изводите на lm317.
shadow__01 - майстор
kabalo86 написа:
Правя го като първо краче е към 180 ома резистора второ към изхода на транзистора и трето към рх-а
Второ и трето краче са свързани заедно в обща точка с базата на транзистора и токоограничаващия резистор.
kabalo86 - напреднал
shadow__01 написа:
kabalo86 написа:
Правя го като първо краче е към 180 ома резистора второ към изхода на транзистора и трето към рх-а
Второ и трето краче са свързани заедно в обща точка с базата на транзистора и токоограничаващия резистор.
да така е и при мен и отиват заедно после на изход на платката минус за батерията
kabalo86 - напреднал
dyaneff написа:
Мисля, че бъркаш изводите на lm317.
е там колега мисля че не бъркам 1вото краче идва плюс от захранването през кондензатора средното е аджъстмента насочено към колектора 1 краче на транзистора и трето е изход + за батерията

прав ли съм? :sad:
hidrazin - майстор
kabalo86 написа:
dyaneff написа:
Мисля, че бъркаш изводите на lm317.
е там колега мисля че не бъркам 1вото краче идва плюс от захранването през кондензатора средното е аджъстмента насочено към колектора 1 краче на транзистора и трето е изход + за батерията

прав ли съм? :sad:
Тотално си се обАркал. Това не ти е серията 78хх. Ето, тук се вижда кое къде.

Изображение

:partyman:
P.S. Има вероятност това LM317 след това свързване вече да е заминало за вечните силиконови полета. :-D
kabalo86 - напреднал
:?
hidrazin написа:
kabalo86 написа:
dyaneff написа:
Мисля, че бъркаш изводите на lm317.
е там колега мисля че не бъркам 1вото краче идва плюс от захранването през кондензатора средното е аджъстмента насочено към колектора 1 краче на транзистора и трето е изход + за батерията

прав ли съм? :sad:
Тотално си се обАркал. Това не ти е серията 78хх. Ето, тук се вижда кое къде.

Изображение

:partyman:
P.S. Има вероятност това LM317 след това свързване вече да е заминало за вечните силиконови полета. :-D
Последна промяна от kabalo86 на пет фев 19, 2016 9:17 pm, променено общо 1 път.
kabalo86 - напреднал
:? е зарадва ме :) поне с отговор прав си свързването ми не е правилно на лм-а аз съм връзвал 78xx много пъти и си карам по инерция :) а има ли смисъл да слагам две лм-ки паралелно за устойчивост или дигане на ампеража при желание или не става така таз работта как си я мисля
схемата ще ползвам за зареждане на 3 последователно свързани ли йон батерий къде мога да сложа лед лампичка за приключване на заряда
sstefanov - майстор
С LiIon и тази схема ще изгърмиш и то ефектно! Има си специални зарядни за такива батериИ и те струват стотинки,
hidrazin - майстор
Не можеш да ги запаралелваш. И въобще си тръгнал в грешната посока.
От това ще стане печка, която ще зарежда максимум с 500-600mA и ще топли повече отколкото ще зарежда.
И това докато ти умори акумулаторите. Три или въобще повече от една литиева батерия искат балансиран заряд.
Иначе платчица за заряд на една литиева батерия с входно 5V и заряден ток 1А струва малко над левче.
Платка за 3S (пакет от три литиеви батерии) и заряден ток 4-5А струва няма и 10-тина лева.
Прикачен файл:
литий.jpg
литий.jpg (79.85 KиБ) Видяна 2442 пъти
:partyman:

Тема "проблем с регулатор на напрежение с lm317" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: