Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
И нашата суши за около три часа. продължителността зависи от количеството вода което трябва да се изпари, а то пък от типа на прането, от степента на центрофугиране и от количеството на прането. Сущилнята следи влажността с влагомер и ще спре когато го изсуши
:)
moimoimoi повечето са с кондензор и без да са с термопомпа.
krasi92 - майстор
zz_stefanov написа:
И нашата суши за около три часа. продължителността зависи от количеството вода което трябва да се изпари, а то пък от типа на прането, от степента на центрофугиране и от количеството на прането. Сущилнята следи влажността с влагомер и ще спре когато го изсуши
:)
moimoimoi повечето са с кондензор и без да са с термопомпа.
Естественно че ще приключи когато премахне влагата нали за това все пак е сушилна :rock: :rock: :rock:
B747 - помощник
moimoimoi написа:
:drinkers: пресушавам я за 5 минути
Ако говориш за бутилка бира, в друг форум е това.
Не став ясно за какво говориш!
B747 - помощник
julian7981 написа:
Имаме Миеле сушилня ,дори по стар модел от твоята ,всичко е механично, времето за сущене е около 3 часа на първото деление на програматора.
Казвам на първото деление понеже на моята пише на Финландски или Норвежки и не разбирам нищо.
От тази зима се сдобихме с нова пералня от тази марка и аз бях изненадан, че на 40* цикъла е 3 часа с центрофуга.
На 40 градуса пералнята ли има предвид?
Защото сишилните, доколкото знам, нямат центрофуга, в този смисъл както при пералните.
Нещо не разбрах последното ти изречение.
В последното изречение пиша ,че аз бях изненадан от времетраенето за пране на пералнята.
Що се отнася до сушилнята -времето за сушене на дрехи е около 3 часа, центрофугирани на 1000об/м при прането.
B747 - помощник
julian7981 написа:
В последното изречение пиша ,че аз бях изненадан от времетраенето за пране на пералнята.
Що се отнася до сушилнята -времето за сушене на дрехи е около 3 часа, центрофугирани на 1000об/м при прането.
Ясно, разбрахте сега.
Благодаря за инфото.
OvivO - помощник
Някой има ли списък с грешки на сушилни Miele или може ли да разтълкува данните, които ми излизат, когато вляза в авариен режим?

аз съм с Miele T8861 WP сушилня на 6 години. Много бой е изяла и дрехи изсушила, но не очаквах да започне с проблеми на 6-тата година, нали е Miele
Филтрите се чистят задължително след всяко ползване. Радиаторчетата са си супер чисти, тях ги следя.
март тази година взе да ми светва лампата, че е пълен контейнерът - отворих я, почистих и вътре, забелязах, че има четки, които дават контакт с барабана - бяха свършили и губеха връзка. Поръчах четки и си ги смених сам. Свалих и помпичката за вода, беше лигава, имаше и пухчета малко вътре, почистих всичко и мислих, че всичко ще е ок дълго време.
9 месеца по-късно - започна пак така да писука с behelter leeren. Ако пусна отново програмата - я изкарва до край или пак спира.
Отново я отворих, само където не свалих барабана и не отворих под барабана една бяла кутия, в която влизат тръбите от компресора - може и там да има много мъхчета, но ме съмнява.

Открих, че има вариант да се пусне диагностика.
Задържам start бутона и без да го пускам, натискам ON бутона, start бутонът започва да мига, след това без да пускам ON бутона - натискам 3 пъти start бутона.
Започат да излизат неща на дисплея. Въртя надясно избор на програмите - и излизат нови неща.
Някой знае ли как се разчитат тези данни? Списък с кодовете на Miele? Намерих само за F55, F61
Това излезе при мен:
- 3005
F 55
U 0
= 0
H 1958
C 2120
всеки отделен ред излиза при въртене на копчето за избор на програми надясно.
OvivO - помощник
само да допълня: спряхме да ползваме прах на гелчета, течен и всичко лигаво. Върнахме се на гранули /прах/ и ги няма тези симптоми, няма вече лигаво. С гелчетата при помпата се образува една лека слуз и поплавъка вече не пада до долу, съответно лесно стига в горно пооложение, задейства се датчика, че е препълнен резервоара или помпата не работи и програмата спираше.
Препоръчвам сух прах.
Chefo77 - майстор
Интересно - за 9 години с Бекото почти не сме ползвали сух прах и винаги сме ползвали омекотител. Никога не сме имали слуз, проблеми или каквото и да е друго. Не сте единствени, явно си е някакъв "марков" бъг.

Тема "Времетарене на цикъла на сушене на сушилня?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: