• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Въобще не се занимавай да купуваш други релета или да сменяш типът на релето.
По-горе писаха че най-вероятната причина за отказът на тези релета е калпавото захранване вътре в релето.
Вътре има един гасящ кондензатор който не изкарва много време. Просто слагат евтини китайски кондензатори.
Мини през някой сервиз да ти ги оправят. Така ще имаш едно работещо и едно за резерв.
Кондензатора е един голям неелектролитен като този червения на снимката.
Снимката е примерна и е от друго фотореле но изглежда почти така както и твоето реле.

Изображение

:partyman:
todortv - майстор
Аз си мисля, че залепва релето от лед лампите, ясно защо.
hidrazin - майстор
Остави го мисленето и прочети първия пост - 15 броя LED по 3w-5w и 7w.
Точно такива релета използвам да управлявам 8 групи от ламби.
На едното място същото това реле управлява директно (без контактор или реле) три LED прожектора по 50W и два по 30W.
Вече втора година си работи безгрижно и без нищо да лепне. :-D
Други 5 такива релета управляват пет групи с по 30 броя 30W LED прожектори през контактори.
За три годни ги подмених всичките а едното даже два пъти.
От 6-те извадени дефектни релета едно беше с прецакан датчик а всички останали със заминали кондензатори.
Така че извода сам се налага - най-вероятна причина в дадения случай е захранването и по-точно тъпия кондензатор.
:partyman:
gnt69 - майстор
Благодаря за съветите отворих релето има същия кондензатор червен. Утре ще го подменя. Контактор не ми трябва нали. :partyman:
hidrazin - майстор
Не, не ти трябва контактор.
То беше хубаво преди да го смениш да го измериш, но едва ли имаш уред дето измерва кондензатори...
Все пак няма 100% гаранция че е точно от него, макар и в повечето случаи да е така.
Поне не губиш нищо ако пробваш.
:partyman:
hidrazin - майстор
С това няма да стане. Няма за измерване на кондензатори.
:partyman:
todortv - майстор
gnt69 написа:
... Миналото лято изгоря фоторелето и го подмених с ново, но новото и то изгоря. .....
Какво значи изгоря-светят постоянно, или изобщо не светят?
gnt69 написа:
... Контактор не ми трябва нали. :partyman:
Като отговориш на първият въпрос ще стане ясно. :)
hidrazin - майстор
Надявай се. Надеждата крепи ... нещо си там. :-D
:partyman:
gnt69 - майстор
Спряха да се включват една нощ на тъмно и на следващия ден с пряко управление от ключа. Ама от ключа нередовна работа. Като се прибера вечер ги включвам, тая сутрин чак в 8 ги изключих. Искам безрижно включване и изключване, да работят със слънцето. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Контролер за градинско осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: