• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gnt69 - майстор
Здравейте, имам изградено градинско осветление с 15 броя лампи тип топка на 220 волта. Изградено е преди 7-8 години. До сега работеше с фотореле като се скрие слънцето светва като се покаже изгасва. Миналото лято изгоря фоторелето и го подмених с ново, но новото и то изгоря. Не мога да намеря гаранционната карта и искам да сменя типа на контролера. Чувал съм че има контролери с часовник които имат календар и светват в зависимост от деня месеца и сезона. Търсих в интернет но не открих. Така че моля за съвет какви са тези контролери какво струват и има ли смисъл да сменям типа на управлението. Моето фото реле беше на някаква габровска фирма.
А и да уточня крушките са лед по 3w-5w и 7w.
Кики - специалист
gnt69 написа:
Моето фото реле беше на някаква габровска фирма.
Като направиш по-добър избор проблема ще се реши, и е добре да се използва контактор след фото-релето.
Salvador - специалист
И аз съм за смяна на марката техника, а не промяна на свързването.Няма никакъв смисъл да сменяш просто работещото фотореле с толкова сложна електроника, която в масовия случай изобщо не е предвиждана за външен монтаж.
gnt69 - майстор
Кики написа:
gnt69 написа:
Моето фото реле беше на някаква габровска фирма.
Като направиш по-добър избор проблема ще се реши, и е добре да се използва контактор след фото-релето.
Дай марка и модел на по добри.
todortv - майстор
Което и да е от старите релета , но през контактор!
zz_stefanov - майстор
http://www.3k-bg.com/bg/pages/%D0%A4%D0 ... %B0+2.html
но нещо фирмата не ми отговори на мейлите, та да си купя за у нас.

По скоро пробвай тук http://www.phonotronica.com/products.html
shadow__01 - майстор
В този случай няма нужда от контактор. Максимално всичко да е около 100W.
А релетата си заминават заради калпавото безтрансформаторно захранване.
gnt69 - майстор
И аз така мисля на това последното му даваха 10А. А аз съм натоварил максимум 70-80 вата.
ФОТО РЕЛЕ

Предназначение:
фоторелето е предназначено да включва и изключва улични, паркови, заводски и други осветления. Релето притежава хистерезис, който е зададен с цел избягване на моментни осветявания. Чувствителността на релето се регулира чрез потенциометър, изведен на лицевата част.
Технически данни:
1. Захранващо напрежение - 220\/ АС
2. Максимален товарен ток - 10А
3. Работна температура - от -25 до +70°С
4. Функция - нормално отворен контакт
5. Дължина на кабела - 2m /може да бъде удължен до З0m/
6. Монтаж - еврошина
7. Габаритни размери /mm/ - 86/58/35


Та затова питам нещо подобно но на друга фирма или часовник ама от хитрите които знаят кога изгрява слънцето. :partyman:
gnt69 - майстор
Благодаря, утре ще звънна да питам какво струва. На мене ми трябва със съвсем прости функции, като залезе слънцето да светнат лампите и като изгрее да изгаснат.
  • 1
  • 2

Тема "Контролер за градинско осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: