• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
genkogenev - специалист
toolegittoquit написа:
Има ли значение? Питам дали помпата става? От сондаж ще черпя. Изгоря ми помпата и ми трябва временен заместител. Ще я сложа в пластмасова перфорирана тръба, за да не прецакат вибрациите пластмасовите тръби на сондажа.
Имам такава . Пета година не е вадена от сондажа / 24 метра / . Ползвам я лятото за захранване на два импулсни разпръсквача с радиус на работа 8 метра . Към момента няма грижи . Свързана е с реле за време и лятото работи ежедневно около 2 часа .
hidrazin - майстор
toolegittoquit написа:
Ще я сложа в пластмасова перфорирана тръба, за да не прецакат вибрациите пластмасовите тръби на сондажа.
Въобще си нямаш идея какво точно прецакава тази помпа, нали?
:partyman:
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
Въобще си нямаш идея какво точно прецакава тази помпа, нали?
Но съм сигурен, че ти ще ми обясниш на дълго и широко, а след това освен съвет каква да си купя, ще ми дадеш и пари да си я купя. Ако не - конкретен въпрос зададох. И сондажът не е мой, а на баща ми. Той си е наумил такава, след като старата е била такава и така. Купува се такава и питам за такава.
gibined - напреднал
Здравейте! Аз ползвам такива помпи от 20 години. Подкрепям мнението на ШОП Желателно е на 1 год. работа да се профилактират, за да им се увеличи живота и работоспособността.
Поздрави:
hidrazin - майстор
toolegittoquit написа:
Той си е наумил такава, след като старата е била такава и така. Купува се такава и питам за такава.
Ами след като е ползвал такава и си е наумил пак да е такава що въобще питаш?
И защо в този раздел като има "Водоснабдяване и канализация" ?
Мен лично ми е все тая с какво ти ще си затлачиш сондажа или баща ти.
:partyman:
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
Ами след като е ползвал такава и си е наумил пак да е такава що въобще питаш?
Питам марката дали става. И питам тук, защото повечето теми за помпи се оказва, че са тук. Вместо да се правиш на важен, кажи друг евтин вариант за вадене на вода. 1000лв за винтова или каквато е там помпа не е вариант.
hidrazin - майстор
За евтиното, триците и маймуните вероятно съм ти обяснявал поне 100-тина пъти. Както и други де.
И какви 1000 лева те гонят? То колата ти е по-евтина.
Една такава е едно добро решение:
WILO WJ 204 X EM
:partyman:
gogo7777 - майстор
....става ли за поливане и ще изкара ли 1-2 години без ядове?
.....Изгоря ми помпата и ми трябва временен заместител.
Е това е временно......търсиш най-евтиния вариант, естествено и най-качествения :lol:
Вземи я щом има доволни потребители. Нали е "временен заместител". Вибрациите преебават каптажа.....да знаиш :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Помпа вибрационна "Водолей" - става ли?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: