• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Ако му е n-тото късо, сигурно е бил за смяна вече.. :idea:
ktamen - специалист
И двата бяха нови новенички.
hidrazin - майстор
fikata написа:
...На дисплея се изобразява следната информация, част от която
е обяснена на помощната табела:
1.8.0 Активна сумарна енергия (нощна + дневна)
1.8.1 Активна енергия нощна тарифа
1.8.2 Активна енергия дневна тарифа
0.9.1 Текущ час
0.9.2 Текуща дата
F.F Функционална грешка
Само за протокола - ето още малко информация която се изобразява или би могла да се изобразява на електромерите. :-D

1.8.0 : активна енергия, консумирана, общо
1.8.1 : активна енергия, консумирана, тар. 1
1.8.2 : активна енергия, консумирана, тар. 2
1.8.3 : активна енергия, консумирана, тар. 3
1.9.0 : активна енергия за последния интервал, консумирана, общо
2.8.0 : активна енергия, генерирана, общо
2.9.0 : активна енергия за последния интервал, генерирана, общо
3.8.0 : реактивна енергия, консумирана, общо
3.8.1 : реактивна енергия, консумирана, тар. 1
3.8.2 : реактивна енергия, консумирана, тар. 2
3.8.3 : реактивна енергия, консумирана, тар. 3
3.9.0 : реактивна енергия за последния интервал, консумирана, общо
4.8.0 : реактивна енергия, генерирана, общо
4.9.0 : реактивна енергия за последния интервал, генерирана, общо
13.5.0 : фактор на мощността, стредно за последния интервал
14.5.0 : честота, стредно за последния интервал
31.5.0 : ток, фаза R, стредно за последния интервал
51.5.0 : ток, фаза S, стредно за последния интервал
71.5.0 : ток, фаза T, стредно за последния интервал
32.5.0 : напрежение, фаза R, стредно за последния интервал
52.5.0 : напрежение, фаза S, стредно за последния интервал
72.5.0 : напрежение, фаза T, стредно за последния интервал
33.7.0 : фактор на мощността, фаза R, моментна стойност
53.7.0 : фактор на мощността, фаза S, моментна стойност
73.7.0 : фактор на мощността, фаза T, моментна стойност
81.7.1 : ъгъл на дефазиране между напрежение фаза R и напрежение фаза S
81.7.2 : ъгъл на дефазиране между напрежение фаза R и напрежение фаза T
81.7.40 : ъгъл на дефазиране между ток фаза R и напрежение фаза R
81.7.51 : ъгъл на дефазиране между ток фаза S и напрежение фаза S
81.7.62 : ъгъл на дефазиране между ток фаза T и напрежение фаза T
DST
Billing reset
RTC Set
Power UP
Voltage normal phaze L1
Voltage normal phaze L2
Voltage normal phaze L3
Power down
Voltage down phaze L1
Voltage down phaze L2
Voltage down phaze L3
RTC sync start
RTC end
Terminal cover opened
Parameter changed via remote comm.

Не си правете таш...ак с електромерите. Някои от тях са по-умни от определени хора. :razz:
:partyman:
ktamen - специалист
ktamen написа:
Всъщност и аз имам едно табло с такива боклуци, свалил съм го отнякъде, ако не ме домързи може аз да направя такава проверка и ще напиша за резултата.
Направих я проверката, за моя изненада предпазителите се оказаха сравнително читави.
В таблото имаше един С40, пет С25, и един С16. Добавих и един С20 на Елмарк. Навързах ги последоветелно заедно с един метър СВТ3х2,5 и амперметър и им пуснах 10 волта. 16ката падна почти веднага. Пуснах им около 3 волта. Този път 16ката издържа около 5секунди, около 70А ток. Откачих я, тока стана около 80А, след около 5с падна и 20ката. После тока пак се вдигна малко, след 5с паднаха две 25тици едновременно. Една по една свалих и другите 25тици с малко по-голям ток. Амперметъра беше 100А и не можа да хване началния ток, като остана само 40ката. След около 15с тока спадна до 80А и се задържа без промяна после видях малко зор, щото притисках жиците с ръце, а взе да ми пари, но успях да ги стисна с клещите, без да прекъсвам. След около минута почнах да се задушавам и спрях тока.
Прикачен файл:
20160525-0004.jpeg
Докато пишех горното, 40ката изстиваше, преди минута пак и пуснах 3 волта, през късо парче 4мм2? Падна веднага.
kozl - майстор
ktamen написа:
Не искаш да го проверяваш, но ако се появи реална нужда този предпазител да те предпазва, може да не издържи проверката и да се подпалиш.
Всъщност, аз съм ги проверил и двата с ел-жена. Първо този 25А м-у АВВ-тата беше на ГРТ и падаше заедно с един от двата multin 9 25A (един от тях беше главен в ап.табло) докато си плювах заварки. После ми изпадна 40А Мерлен Жерен и го поставих в ГРТ, този 25А от там в моето табло и пак падаха и двата при заварки. И така докато се сдобих с АББ-то и крива Б. Сега он ги преварва с Кракрата още на празен ход. И така мисля, че спестих разходките до ГРТ, но пък Кракрата прашасва, а инвертора ги не събаря.
Прикачен файл:
ел-мер_2.jpg
nikolay7 - напреднал
И така, понеже аз подхванах тази тема, ето резултата:
Купих OWL meter, раздава се на абонатите си от British Gas, най-големия доставчик на ток във Великобритания.
Представлява това:
Изображение

Ръгнах го на черния кабел, както ме посъветвахте и светна.
Мери в реално време, при пускане на консуматор променя показанията на дисплея в рамките на 2 секунди.

И така, с вкл хладилник, 2 лаптопа, доста зарядни, и какви ли не уреди в idle, е това:

Изображение

Лампа енергоспестяваща:

Изображение

телевизор:

Изображение

аспиратор:

Изображение

кафемашина:

Изображение

климатик:

Изображение

фурна:

Изображение

бойлер:

Изображение

За мен уредът работи точно така, както очаквах и върши работата, за която го купих.
Доволен съм от придобивката, като замеря общите показания, спрямо отчетените от EVN, ще видим с колко греши и ще напиша отново.
nikolay7 - напреднал
само ще внеса лека корекция, с вкл хладилник, и работещ компресор е 0.129, без да работи компресора е 0.032, както посочих в началото.
ktamen - специалист
kozl написа:
ktamen написа:
Не искаш да го проверяваш, но ако се появи реална нужда този предпазител да те предпазва, може да не издържи проверката и да се подпалиш.
Всъщност, аз съм ги проверил и двата с ел-жена. Първо този 25А м-у АВВ-тата беше на ГРТ и падаше заедно с един от двата multin 9 25A (един от тях беше главен в ап.табло) докато си плювах заварки. После ми изпадна 40А Мерлен Жерен и го поставих в ГРТ, този 25А от там в моето табло и пак падаха и двата при заварки. И така докато се сдобих с АББ-то и крива Б. Сега он ги преварва с Кракрата още на празен ход. И така мисля, че спестих разходките до ГРТ, но пък Кракрата прашасва, а инвертора ги не събаря.
Прикачен файл:
ел-мер_2.jpg
Много тихомълком си добавил снимките.
Още ли смяташ че кракрата е изгорила 1кВтч :?:
Щото според снимките и моите сметки излиза друг резултат :?
nikolay7, много красива джуджавка. И също толкова безполезна, ама щом те кефи.........
И аз си мерих електрожените. Измерванията не бяха особено точни и затова не писах. Исках да ги повторя по-старателно, ама ще ми отнеме твърде много време и едва ли ще сваря близките няколко десетилетия.
Електрожен, с 5А вече нямам, вероятно е заминал нанякъде. Единият ми електрожен дърпа 2,5А при 240В или около 15Вт, вентилатор няма. Другият дърпа 4А или около 50Вт, обаче той е за прав ток и освен вентилатор има и едни якички резистори на изхода. Диодна лампа, на която пише 54мА 7Вт 170-240В дърпа 40мА или 6Вт. Три луминисцентни лампи с дросели, без кондензатори, по 36Вт дърпат 1,3А. Струга (7кВт) на ниски обороти дърпа около 6А или около 400Вт. Стар компютър с огромен монитор около 100 Вт, само компа около 40Вт, "косинусът" (импулсно захранване) и на двата е твърда единица. Лаптоп с извадена батерия дърпа около 15Вт.
Правих си експерименти със сегашния електромер и с един стар, и двата механични. Доста грубо сегашният електромер ни подарява около 5Вт, а стария ни е подарявал около 20Вт. Така, че далаверата от механичните електромери е около 1лв на месец. Което няма как да се усети.
Реално красивата джуджавка ще лъже значително за диодните лампи, луминисцентните лампи разни неинверторни двигатели в климатици, хладилници, аспиратори и пр.
Последна промяна от ktamen на пон май 30, 2016 2:09 pm, променено общо 1 път.
nikolay7 - напреднал
за мен е много полезна, за друг вероятно не.
ktamen - специалист
За теб е полезна, защото не разбираш 90% от писаниците в тази тема. И затова си мислиш, че джуджавката показва реални стойности.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Битов измервател на електричество." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: