• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 17
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ktamen - специалист
kozl написа:
Ти си мерил какво, къде, как :? , а на мен приписваш - Какво?
Ако консумацията действително е 5А, продължаваш ли да твърдиш, че активната съставка е поне 2,5А? Щото горе си написал точно това.
kozl - майстор
Аз съм го писал вече, но смисъла според мен е такъв:
Когато енергията е в посока към консуматора е активна, когато е с обратна посока от консуматора към източника е реактивна.
Математически, когато напрежението и тока са с еднакви знаци - енергията е активна и когато са с различни знаци е реактивна.
fikata - майстор
Когато енергията е в посока към консуматора е активна, когато е с обратна посока от консуматора към източника е реактивна.
Глупости :toimonster:
jordanvass - майстор
kozl написа:
Когато енергията е в посока към консуматора е активна, когато е с обратна посока от консуматора към източника е реактивна.
Математически, когато напрежението и тока са с еднакви знаци - енергията е активна и когато са с различни знаци е реактивна.
Това някой трябва да го сложи в бисерите. Жалко, че е доста специфична материя и широката публика няма да схване хумора. :lol:
kozl - майстор
ktamen написа:
kozl написа:
Ти си мерил какво, къде, как :? , а на мен приписваш - Какво?
Ако консумацията действително е 5А, продължаваш ли да твърдиш, че активната съставка е поне 2,5А? Щото горе си написал точно това.
Не съм написал ТОЧНО това. Това си е твое твърдение.
Думата консумация е съпричастна с активната енергия. Сиреч "ако консумацията действително е 5 А" това за мен би означавало, че активната енергия е резултат от 5А.
Сега малко практика.
Измъкнах един електрожен Кракра ей го на
Прикачен файл:
Krakra.jpg
Krakra.jpg (61.61 KиБ) Видяна 1137 пъти
Изключих АП-тата и оставих само на 1 контакт, в който включих Кракрата на празен ход и 100А зав.ток през таймер нагласен на 5 часа . А това са отчетите
Прикачен файл:
Elmer ot4et-1.jpg
Elmer ot4et-1.jpg (55.46 KиБ) Видяна 1137 пъти
А това са предпазители разни
Прикачен файл:
Ba6oni razni.jpg
Ba6oni razni.jpg (104 KиБ) Видяна 1137 пъти
.
А дано не е спирал тока, че шъ ми провали експеримента. Докато правих постановката си тествах АП-то с крива Б. при превключване на повече от 100А щрак пада, без да пада този в ГРТ и без да пада този до него, който е последователно включен на АВВ-то :shock: . Кривата работи :roll:
kozl - майстор
fikata написа:
Когато енергията е в посока към консуматора е активна, когато е с обратна посока от консуматора към източника е реактивна.
Глупости :toimonster:
Други думи знаеш ли?
kozl - майстор
jordanvass написа:
kozl написа:
Когато енергията е в посока към консуматора е активна, когато е с обратна посока от консуматора към източника е реактивна.
Математически, когато напрежението и тока са с еднакви знаци - енергията е активна и когато са с различни знаци е реактивна.
Това някой трябва да го сложи в бисерите. Жалко, че е доста специфична материя и широката публика няма да схване хумора. :lol:
Това е "английски хумор". Разбират го само някои :-D
ktamen - специалист
kozl написа:
Не ве философията ми подсказва, че активната създава Re активната. И следователно ако активната е създала по-голяма реактивна енергия, това е перпето мобиле.
А аз вярвам, че няма перпето мобиле или може би сте го открили :?
От този цитат и от двата ампера и половина съдя, че ти си мислиш, че реактивната енергия няма как да е повече от активната. В синия бисер пак намекваш за същото.
Може ли реактивната да е повече от активната или не може? Предпочитам кратък отговор с да или не.
Ако съм разбрал правилно опита с електромерите, кракрата е изгорила 87 киловатчаса за 5 часа. Правилно ли съм разчел снимките :?:
Последна промяна от ktamen на чет май 19, 2016 8:38 pm, променено общо 1 път.
ktamen - специалист
kozl написа:
без да пада този до него, който е последователно включен на АВВ-то :shock: .
Според личния ми опит с тази серия на Марлен Жарен (който не е голям, само две бройки един С40 и един С63) хич не го чакай да падне. Мноу са яки и деянят на всякви токове :prayer:
Можеш да поставиш клипса на кабела на един предпазител и ще следиш само консуматорите ,които са включени в този кръг.После следващия предпазител-друга група консуматори.Може да не включваш всички консуматори от кръга ,а само 1 или 2.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 17

Тема "Битов измервател на електричество." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: