• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 33
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
VLADO66 - майстор
Понеже истинските LED все още са ми скъпи, съм на енергоспестяващи- намират се Osram за 4-5 лв. 15-18W които са ми напълно достатъчни.
iliya_i - майстор
Ако позволите една забележка към направените в тази тема сметки за икономиите:
Правите сметките за година от 12 месеца, но понеже не живеем на тропиците, през част от тази година жилищата ни се отопляват. Така отделената от лампата топлина не е чиста загуба. Моля намалете икономиите, което изчислявате с около 1/3.
moimoimoi - майстор
много тънко,
ами лятото се чудиш де да я денеш тази топлина че да се охладиш
toolegittoquit - майстор
iliya_i написа:
...Така отделената от лампата топлина не е чиста загуба..
И енергията, която печелиш зимата, я даваш лятото като ток за климатика. А разпределена енергията от 90W/h на стая не е достатъчно да ти отопли нищо. Не е осезаема печалба. И е загуба за хората, които се греят на твърдо гориво.
VLADO66 написа:
Понеже истинските LED все още са ми скъпи, съм на енергоспестяващи- намират се Osram за 4-5 лв. 15-18W които са ми напълно достатъчни.
"Истинските" LED вече са тук. ЕС лампите от луминисцентен тип първо имат отрови в себе си(живак), второ светват много бавно на пълна мощност, трето някои неприятно трептят при светене, четвърто - светлината им е много кофти.
iliya_i - майстор
toolegittoquit написа:
И енергията, която печелиш зимата, я даваш лятото като ток за климатика.
Според мен активно се отопляваме около 6 месеца в годината, а се охлаждаме активно само 2. За това казах да не вадиш всичките месеци на активно отопление, а само разиката между месеците с активно отопление и активно охлаждане. Другото са рекламни трикове на произдителите на такива лампи. Не казват "икономия 80%" а "до 80%" и никой не може да ги обвини, че лъжат щото и 50% икономия да измериш, пак е "до 80%" - т.е казват истината.
toolegittoquit написа:
А разпределена енергията от 90W/h на стая не е достатъчно да ти отопли нищо. Не е осезаема печалба.
Не си разбрал правилно - само с лампата не можеш да се стоплиш, но нейната топлина се добавя към тази от отоплителният уред който ползваш. Ако ползваш и уреди с терморегулация, ефекта е, че ще се включват за няколко секунди по-малко.
Последна промяна от iliya_i на съб юни 25, 2016 11:07 pm, променено общо 1 път.
toolegittoquit - майстор
iliya_i написа:
Не си разбрал правилно - само с лампата не можеш да се стоплиш, но нейната топлина се добавя към тази от отоплителният уред който ползваш. Ако ползваш и уреди с терморегулация, ефекта е, че ще се включват за няколко секунди по-малко.
Не, ти не ме разбираш. Отоплителните уреди на газ/дърва нямат прецизен термостат и дали с крушката или без нея, все тая. Тук се говори за похабено електричество за осветление, не за отопление. Като се топлиш на твърдо гориво, изхабената енергия от крушката ти е минус левове за джоба, защото си платил и дървата/въглищата.
iliya_i - майстор
Е той Хидрата показа по-горе осветление адекватно на отоплението с дърва. Изчислявал ли си дали няма да излезе по-евтино?
lecki - специалист
По-добре да ги забравим тия живачни лампи (включително и енергоспестяващите)
че никой не ги рециклира у нас.
И ги заравят с боклука на сметищата .....
LED-a e спасението
:partyman:
nikolov333 - майстор
Бъдещето е LEP... :drinkers: Цитирам
...Това малко чудо (плазмената колба на LEP лампа) е истинско слънце, и в прекия, и в преносен смисъл
Върхът от осветлението момента е Light Emitting Plasma. Това е плазмена, тоест пак газорязрядна лампа, но с външни електроди. Тези мощни външни електроди запалват във вътрешността на това малко стъклено балочне нещо истинско мини-слънце с потресаваща мощ и невероятно широк спектър. Балончето е пълно с аргон, живачни пари или смес от тях.
Плазмената лампа е много близък роднина на флуоресцентната, неслучайно второто и най-разпространено име след LEP е External Electrode Fluorescent Lamp (EEFL). Това име се ползва, когато балонът с газ е покрит с луминофор за да се ограничат мощните UV лъчения.
Това доказва за пореден път, че газоразрядните лампи са много по-добри и естествени за зрението ни от LED.
Прикачен файл:
132c43be86-Wavelength.jpg
132c43be86-Wavelength.jpg (30.11 KиБ) Видяна 1450 пъти
hidrazin - майстор
p.v.x написа:
Ти на три домашни водки си хала , а на няколко кръчмарски(водки) , няма да можем да те озаптим. :drinkers: :-D :lol: :rock:
Какво е това "домашна водка" ???
Всичко друго но не и водка. Не че не знам как се прави ама да я пия...???
И все пак ще е по-добре от домашните ракии.
За в момента и най-евтината водка е на светлинни години от домашнярката (домашната ракия).
Приятно тровене!!!
А Тинки ... си е Тинки ...
Може и да ослепее, но ще си свети ... евтино. :lol:
:partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 33

Тема "LED лампа V-TAC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: