• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 33
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
...А миналата година продадохме към 3 000 000 kWh по 6-7 стинки, така че едва ли тази цена ще ме уплаши. :lol:
Може да си продал по 6-7 стотинки киловат, но плащаш тока в момента на 21-22 стотинки/киловат. CCFL лампите, които се продават светват бавно, работят кофти и мигат. Говорим си за лампи в диапазона до 10-15лв. Не е икономически обосновано да си купя скъпи CCFL Филипс, ако VTAC за 9лв хаби по-малко, свети еквивалентно или по-добре. Ползвам осветление интензивно в много помещения. В 4 от тях лампите работят по 6-7часа на ден. Много, ама много ме набутват като сметка за ток обикновените крушки. Постоянно гърмят или се разлепят от балона. А обикновените CCFL като Ecolux и подобни просто светват бавно и светят гадно.
hidrazin - майстор
toolegittoquit написа:
... но плащаш тока в момента на 21-22 стотинки/киловат.
...Постоянно гърмят или се разлепят от балона...
И какво от това че го плащам по толкова? Нали ти казах да си гледаш в твоята чинийка? :-D
А иначе бива ли такова голямо момче, пък да го е страх от една гръмнала ламба? :lol:
:partyman:
nikolov333 - майстор
Не познавам човек, който да си е оправил живота, чрез кономии.. :idea:
toolegittoquit - майстор
nikolov333 написа:
Не познавам човек, който да си е оправил живота, чрез кономии..
Аз пък познавам хора, които ще духат супата, когато благодарение на разхищението на ресурси и последвалото глобално затопляне от освобождаване на въглеродните оксиди чрез горене на въглеводородни горива ще духат супата. Това са всички, които познавам и които не познавам. Ще дойде време, когато лятото ще стане 55 градуса тук, а България ще се превърне в безплодна, безводна полу-пустиня. А ТОГАВА?
hidrazin написа:
А иначе бива ли такова голямо момче, пък да го е страх от една гръмнала ламба?
Знаеш ли какво. Отиваш да живееш някъде на квартира. Гърми ти лампата, гасиш ключа на лампата и ръгаш с клещите или отвертката да я извадиш. Изведнъж се оказва, че правиш късо или те удря тока, защото ключът гаси нулата или защото не знаеш на кое положение на ключа той е включен. Или например влизаш в мазата, цъкаш лампата, гърми и ти пълни очите със стъкла. Или лампата прегрява, отлепя се цокъла, от греенето залепва за фасунгата. Не можеш да я развъртиш, опитваш със сила и я чупиш. Айде нова фасунга, за която трябва да спреш тока, заради по-горното описано, че не знаеш в кое положение на ключа е "включено".
Слагаш обикновена крушка в новият пластмасов плафон, включваш я, поработи без надзор, разтопи пластмасата, разтопи жиците до фасунгата, направи късо и ти спретне един пожар.
Реални случаи, всичко освен това с пожара и токовият удар/късото ми се е случвало. И всичко в последните години. Имам една нажежаема лампа Osram в коридора - 40W. Тази лампа свети вече 5 години. Новите лампи светят по 2 месеца и горят, често се пръскат.
Писна ми да сменям лампи и фасунги, да ми гърмят и да ми се разглобяват. Купувам чисто нова крушка, отварям кутийката - почвам да я завивам и балонът й се разлепя от цокъла. За това си купих LED крушки. А в банята заради плафона, който сложих. Е, с обикновени крушки се разтичат(пластмасата) направо плафоните.
nikolov333 - майстор
Съвременния индустриален свят и световната икономика се крепят на КОНСУМАЦИЯТА...
Виж, ако приемем живота на Амиш-ите старообредци, може и да има глобален ефект.. :lol:
hidrazin - майстор
toolegittoquit написа:
Знаеш ли какво. Отиваш да живееш някъде на квартира. Гърми ти лампата, гасиш ключа на лампата и ръгаш с клещите или отвертката да я извадиш. Изведнъж се оказва, че правиш късо или те удря тока, защото ключът гаси нулата или защото не знаеш на кое положение на ключа той е включен. Или например влизаш в мазата, цъкаш лампата, гърми и ти пълни очите със стъкла. Или лампата прегрява, отлепя се цокъла, от греенето залепва за фасунгата. Не можеш да я развъртиш, опитваш със сила и я чупиш. Айде нова фасунга, за която трябва да спреш тока, заради по-горното описано, че не знаеш в кое положение на ключа е "включено".
Слагаш обикновена крушка в новият пластмасов плафон, включваш я, поработи без надзор, разтопи пластмасата, разтопи жиците до фасунгата, направи късо и ти спретне един пожар.
Бива ли да си толкова зле с електротехниката? :lol:
:partyman:
8180 - майстор
Само на мен ли ми се струва, че тоя, дето не може на да напише kWh, а иначе е енергетично неизчерпаем във всяка тема, Ви бъзика, а Вие му се впрягате. На него положително му прави кеф, ама на "прайд" отива Форума, според мен.
Предвид основно мъжкия характер на Форума, силно съм притеснен, че преди "световния потоп", ще трябва да се насладим на гейската революция. :)
nikolov333 - майстор
ЧУЖД (акъл) В ЧУЖДА (глава) НЕ ВЛИЗА! :idea:
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
Бива ли да си толкова зле с електротехниката?
Грешка, новите лампи са менте. Никой не е застрахован от това лампата да гръмне или да даде на късо и цокълът й да се завари за фасунгата. Така съм виждал залепнали контактни пластини на ключ за осветление и цокъла на обикновена крушка за фасунгата.
Признай си, такива неща не стават, така ли? На мен ми се случват често. Сигурно защото напрежението на мрежата ми никога не е под 225V, та лампите работят на номинална мощност, а при теб транфопостът е калпав или имаш димер?
8180 написа:
Само на мен ли ми се струва, че тоя, дето не може на да напише kWh...
1kWh = 1kW * 1h = 1000W * 3600sec Не виждам, нещо невярно в сметките ли бях написал или нажежаемите крушки не гърмят?
Посочи една съществена грешка и ще я поправя.
hidrazin - майстор
toolegittoquit написа:
...Признай си, такива неща не стават, така ли? ...
Не бе, рядко но стават. Последно мисля че беше преди 3-4 години. :?
Само дето не съм толкова глупав че да бъркам във фасунгата с клещи, макар и изолирани докато не съм убеден че няма напрежение.
Нито пък съм толкова глупав да развивам залепнала/заварена ламба с голи ръце.
Ти у вас кърпи, стари фланелки ... нямаш ли???
Ай пътувай за диско маратона. :lol:
:partyman:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 33

Тема "LED лампа V-TAC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: