Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
Колеги я дайте акъл за това дистанционно ,че малко пострада.Вчера ми се откачило от връзката с ключовете и някоя друга кола му мина от горе.Носих го днес в няколко тв сервиза ама нещо не им се занимава .Общо взето ги няма 5 елемента/резистор и кондензатор на които не им знам стойностите и това с врътката не знам какво е/леда и бутона не ми трябват .Снимах платката на резервното та вижте мисля ,че не е знае колко работата....
Прикачен файл:
DSC_0331.jpg
Прикачен файл:
DSC_0330.jpg
Прикачен файл:
DSC_0326.jpg
Прикачен файл:
DSC_0326.jpg
DSC_0326.jpg (75.91 KиБ) Видяна 1349 пъти
hidrazin - майстор
valentino76bs написа:
....Общо взето ги няма 5 елемента/резистор и кондензатор на които не им знам стойностите и това с врътката ...
Де го видя тоя резистор? Предполагам говориш за индуктивността L1 ?
Това с врътката - променлив кондензатор.
Общо взето за ремонта трябва да измериш капацитета на счупения кондензатор и този променливия като ги отпоиш от здравата платка.
После за да нагласиш честотата да е същата като на здравото е елементарно с честотомер. :-D
И ако няма и други невидими спуквания си щастлив.
Общо взето работа за има-няма 50 кинта.
:partyman:
MamaMy - майстор
valentino76bs написа:
...Снимах платката на резервното та вижте мисля ,че не е знае колко работата....
Ти колега, можеш ли да си го поправиш сам? Ако отговора е не, как преценяваш колко е работата или колко може да струва? До гуша ми е дошло от клиенти които казват какво може да е изгоряло (някое бушонче) и колко да струва (оправи го набързо да изкараш 5 лв) :roll:
hidrazin - майстор
Е, той valentino76bs си мисля че май не е от този модел клиенти.
Пък и не е споменавал колко да струва трудът.
Просто каза че в сервизите леко са го отсвирили.
Нормално, работата е играчка и то с неясен резултат. Ще отнеме и много време.
И какво ще си помисли клиентът ако някой си играе цял ден с него и накрая му каже както аз - Абе дай 50 кинта. :-D
А това че мислел че не е много работа са само негови предположения.....
:partyman:
valentino76bs - майстор
MamaMy написа:
valentino76bs написа:
...Снимах платката на резервното та вижте мисля ,че не е знае колко работата....
Ти колега, можеш ли да си го поправиш сам? Ако отговора е не, как преценяваш колко е работата или колко може да струва? До гуша ми е дошло от клиенти които казват какво може да е изгоряло (някое бушонче) и колко да струва (оправи го набързо да изкараш 5 лв) :roll:
Е не знам дали мога ,и по точно ме мързи яко ме е хванал канапа!Ама ся провокира в мен спортна злоба и ще се пробвам поне.....а 50 лева оппп :)
Ся какво търся цветен код за L1 ...и т.н.....ех този смд монтаж много го обичам :)
1115 - специалист
Имам от старата кола едно останало дистанционно от К9, но не беше мундиал, а по горния клас. Децата си играят с него и ако го намеря ще ти го подаря.
Предполагам е същата платка и в някой сервиз ще ти настроят "честотата на излъчване"

П.П - обаче по спомен най беше с 4 ботона като се замисля сега. Утре ще видя.
ben84 - специалист
MamaMy написа:
valentino76bs написа:
...Снимах платката на резервното та вижте мисля ,че не е знае колко работата....
Ти колега, можеш ли да си го поправиш сам? Ако отговора е не, как преценяваш колко е работата или колко може да струва? До гуша ми е дошло от клиенти които казват какво може да е изгоряло (някое бушонче) и колко да струва (оправи го набързо да изкараш 5 лв) :roll:
А казвали ли са ти:
Абе то и аз мога да си го направя, ама немам толкова финен поялник.
:weedman:
valentino76bs - майстор
1115 написа:
Имам от старата кола едно останало дистанционно от К9, но не беше мундиал, а по горния клас. Децата си играят с него и ако го намеря ще ти го подаря.
Предполагам е същата платка и в някой сервиз ще ти настроят "честотата на излъчване"

П.П - обаче по спомен най беше с 4 ботона като се замисля сега. Утре ще видя.
Ааа ми мерси :) подаръци от сърце приемам всякакви :) а тази индуктивност 2.2мили или микро хенри е?
valentino76bs - майстор
ben84 написа:
MamaMy написа:
valentino76bs написа:
...Снимах платката на резервното та вижте мисля ,че не е знае колко работата....
Ти колега, можеш ли да си го поправиш сам? Ако отговора е не, как преценяваш колко е работата или колко може да струва? До гуша ми е дошло от клиенти които казват какво може да е изгоряло (някое бушонче) и колко да струва (оправи го набързо да изкараш 5 лв) :roll:
А казвали ли са ти:
Абе то и аз мога да си го направя, ама немам толкова финен поялник.
:weedman:
Аз смятам с този да пробвам достъчно финен ли е?
Прикачен файл:
DSC03293.jpg
DSC03293.jpg (10.29 KиБ) Видяна 1282 пъти
p.v.x - майстор
valentino76bs написа:
Аз смятам с този да пробвам достъчно финен ли е?
[-(

Изображение

:rock:

Тема "Дистанционно К9 Mundial" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: