• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,пускам тази тема отностно един проблем,имам нощна лампа на която има ключ за регулиране на светлината. Проблема е че вътре в самата лампа има една малка цилидрична лампичка и вътре жичка https://goo.gl/images/A6EgFt

https://www.dropbox.com/s/glhz61t8bpcjm ... 7.jpg?dl=0
както е на снимката номера е 0.315 и 250 V максимум.От 2 седмици ми се налага да я сменям тази лампичка и ми писна и искам да се допитма до вас как мога да си реша проблема и как точно да го направя защото съм новак в тези неща и не ги разбирам нещата. Ако има някой добър човечец да ми обясни ще съм му много благодарен.
FM STEREO - специалист
Това е предпазител,щом изгаря има някакъв проблем с електрониката на лампата,носи я на специалист!
torbalan - Дървен философ
Да не си сложил по-мощна лампа от допустимото?

Не е нормално да нагарят така чарколяците.
Лампата в момента от типа крушка с нажежена жичка 100W с напрежение от 220-240V
torbalan - Дървен философ
За нощна лампа доста ми се вижда. Опитай да я смениш с 30 - 40 ватова и виж дали проблема няма да изчезне.
shadow__01 - майстор
chosef17 написа:
Лампата в момента от типа крушка с нажежена жичка 100W с напрежение от 220-240V
100W/230V=0.43A
Нормално е да изгаря.
sts - специалист
Замяна на 100 W с 60 W и ако не е прецакан регулатора предпазителят не трябва да изгаря.
lyubohar - майстор
Даже с по мощната лампа е трябвало да изгори преди да се овъгли платката.
torbalan - Дървен философ
Трафа изглежда добре. Щом е сменял няколко пъти предпазителя - явно все още работи... :)
Това, че са нагорели два резистора не е болка за умиране.
Сменям съм ги някъде 3-4 пъти и като го сменя си светла лампата.Благодаря много ще я сменя с 80 W крушка да видя дали ще изгари.А дали може да взема по висока от 0.417 (при положение че 100W/240=0.417) според вас.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с предпазител на нощна лампа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: