• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
Не помня, но мисля че трябва да е така. При теб как го завари?
shotik - майстор
Това е мощна фурна и за всеки "етаж" би трябвало да е на отделна фаза.
Има различни модели на снимките в гугъл, може ли на една снимка да ни покажеш какво е състоянието на лицевата част, за да може да пишем по видяното.
Колко реотана има всяка част -колко горни ,колко долни ?
Аз мисля ,че ако е с един горе и два или три долу. то би трябвало да може да се ползва схема на печка "Мечта" три пъти, тъй като са независими на всяка фаза.
Iwani - напреднал
Ясно, уверих се за фазите. За съжаление, снимка ще имам чак в понеделник. Горе и долу има по 2 нагревателя, малък и голям, общо 4 на фурна. Благодаря отново!
shotik - майстор
Iwani написа:
Ясно, уверих се за фазите. За съжаление, снимка ще имам чак в понеделник. Горе и долу има по 2 нагревателя, малък и голям, общо 4 на фурна. Благодаря отново!
Ами тогава ползваш схема на "Мечта " за всяка секция и си готов

Прикачен файл

att-45e07ada5d70eovec.gif shema  na gotvarska pechja.gif
att-45e07ada5d70eovec.gif shema na gotvarska pechja.gif (5.12 KиБ) Видяна 1738 пъти
Iwani - напреднал
Аха, но в случая свързавм малкия като "горни", а големия като "долни", нали? И терморегулатора преди фазата на цялата фурна (2-те секции).
hidrazin - майстор
Горните по схемата по-горе ама без регулатора.
Долните пак по тая схема и пак без регулатора.
Регулатора се свързва на кабела преди двете схеми "горни" и "долни".
Само дето регулатора не управлява директно нагревателите а бобината на контактор.
Демек имаш кабел за едната 3-йка, след него контактор. Бобината на контактора се управлява от регулатора (общ за горни и дони нагреватели).
След контактора взимаш два кабела дето да захранят двата ключа (за горни и долни нагреватели).
:partyman:
sts - специалист
т.8 е ключ който подава фаза последователно към терморегулатора и бобината на контактора и затваря веригата към нула.По този начин токът на консуматора не преминава през терморегулатора а през контактната система на контактора.

Има по бързи от мен.
Iwani - напреднал
Разглобих най-долния етаж и там терморегулатора си си стои, но не откривам контактор. Няма да издържи само контактора, така ли?
zz_stefanov - майстор
Ми ако на него пише 16А няма да издържи фурна от 6 kW (около 26А).
Погледни схемата на бойлера. Там вместо горни и долни е отбелязано нагревател с голяма и малка мощност. С голяма мощност ще ти е този на който с мултицета измериш по малко съпротивление.
Да я заземиш добре с отделен проводник и да я захраниш подходящ кабел.
Успех с оправянето.
Последна промяна от zz_stefanov на нед авг 28, 2016 4:33 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
Искаш да кажеш че няма да издържи терморегулатора?
Ами смятай сам - повечето регулатори от този тип издържат на максимален ток 16А.
16 х 230=3680W
Демек 3,5 киловата. А на теб колко ти са общо нагревателите горе и долу?
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Схема за фурна Пауталия 3 - ­ 3-етажна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: