Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Shift - специалист
Здравейте!
Имам едно по-старо СД с радио, така седи и не се ползва. Викам си- ще взема да го сложа в гаража да ми свири радио поне. И за да е пълна "автоматизацията" реших да го вържа в осветлението /т.е. да взема ток от едната крушка/ та като светна и музиката да тръгва. По принцип радио сигнала в гаража не е перфектен, но повечето станции се ловят чисто с апарата на колата. Изпълнявам "проекта", светвам и ... само пращене. Викам чакай да намеря станция - нЕма никой. Откачам, включвам в контакта- малко подобрение,но отново пращене. Гася осветлението- доволно качество на приемане,повечето станции са чисти, т.е.това което търся.
Може ли да ми дадете идея като лаик на тема ток какво може да се направи по въпроса? :?
shadow__01 - майстор
С какво го захранваш радиото?
Каква е лампата в гаража?
hidrazin - майстор
Смени осветлението на гаража.
:partyman:
Shift - специалист
Директно е вързано на кабела 10 см преди 75-ватова крушка. На същия кабел е захранено и едно 10-вата прожекторче. На другата крушка /на отстрещната стена/ е вързано също едно 10-вата лед прожкторче. Отвиването на обикновенните кру шки не променя ситуацията.

Общо в гража - два такива прожектора и две обикновенни крушки-

Изображение
hidrazin - майстор
Естествено че не е от обикновените крушки.
Изключи тъпите прожектори.
:partyman:
Shift - специалист
E няма ли някакъв начин, нещо като "филтър" или не знам какво да се сложи преди радиото. Доволен съм от прожекторите. Само с обикновени крушки е в гаража като в пещера. :|
shadow__01 - майстор
Токовия драйвър внася смущения. Трудно можеш да ги филтрираш щом свързването на обикновена лампа не помага. По-добре си намери друго радио, което не се влияе от тези смущения.
Shift - специалист
Всъщност САМО с обикновена крушка може би няма да има проблем. Аз пробвах единствено да отвия САМО обикновените крушки при работещи прожектори и прблемът остана.
martosound - специалист
На УКВ обхвата ли търсиш станциите? Да не е на средни вълни?
hidrazin - майстор
Фащам бас че не е на средни вълни. :-D
:partyman:

Тема "Смущения радио от осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: