Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
martosound - специалист
NITECORE Professional Charger Series

Digicharger D2

Привет на всички! :supz:

Миналата седмица си купих ново зарядно за акумулаторни батерии – NITECORE Digicharger D2. Този модел ми хареса, защото може да зарежда много видове акумулатори и така отпада нуждата човек да ползва няколко различни зарядни. На пръв поглед зарядното изглежда добре и качеството на изработка е на ниво.

На предната страна на опаковката има списък със съвместимите акумулатори, които могат да се зареждат.
Изображение

Особеностите на зарядното са следните.

• Възможност за зареждане на два акумулатора едновременно
• Заряда и индикацията на всеки слот е независима
• съвместими акумулатори с автоматична идентификация Li-ion (26650, 22650, 18650, 1 7670, 18490, 17500, 18350, 16340(RCR123), 14500, 10440), Ni-MH and Ni-Cd (AA, AAA, AAAA, C)
• Оптимизиран дизайн за зареждане на IMR акумулатори
• Вграденият LCD дисплей ясно показва параметрите на зареждането и напредъка
• Двата удобно разположени странични бутони позволяват лесен избор на специфични видове батерии и параметрите на зареждането
• Интелигентна схема разпознава типа и състоянието на батерията преди влизане в режим на автоматично зареждане (CC, CV, DV / DT)
• Автоматично разпознава състоянието на батерията и избира подходящия напрежение и заряд режим (с изключение на LiFePO4 батерии, които изискват ръчен избор)
• Съвместим с LiFePO4 батерии
• Съвместим с акумулатори с малък капацитет
• Автоматично спира да зарежда, когато батериите са заредени
• Функция за защита от презареждане и защита на батериите
• Функция за следене на температурата и защита от прегряване
• Изработено от устойчив ABS (пожарозащитен/ устойчив на пламък)
• Защита от обръщане на полярността
• Проектиран за оптимално разсейване на топлината
• Сертифициран от RoHS, CE, FCC и CEC
• Застрахован в световен мащаб от застрахователна компания Ping An, Китай
Изображение

Спецификация на зарядното
Изображение

Опционално може да се използва адаптер за автомобилна запалка, който не е включен в комплекта
Изображение

На капака на опаковката има поле за изтриване със 16 цифри и QR код за удостоверяване на автентичността
Изображение

Кодът се регистрира тук

Получих одобрение на заявката за гаранционно обслужване на електронната ми поща:

———————————————————————————————————

Your application for warranty service has been approved.

Thank you for registering for Nitecore authentic product warranty service. The information you submitted has been verified by Nitecore. You can enjoy our warranty service from now on. Please keep this email properly, and remember your registration email address, as they are essential to your possible warranty application.
The information for this warranty service registration includes:
Validation code: xxxxxxxxxxxxxxxx
Email address: xxxxxxxxxxxxx.xx
Application time: Aug. 20, 2016 9:07
Product model: D2
Thank you for using Nitecore products. Enjoy it!

———————————————————————————————————

Комплектът включва зарядно, захранващ кабел, гаранционни карти от производителя и българският търговец както и инструкции за употреба на английски и на български
Изображение

Дисплеят е с красива бяла подсветка. Зарядното D2 разполага с два зарядни слота, всеки от които зарежда и следи батерията независимо.
Изображение

От лявата страна на зарядното има два бутона - “MODE” (режим) и “SLOT " (слот)
За да се види зарядният статус на различните слотове се натиска бутона "SLOT" за да се избере съответния слот.
За влизане в "Нощен режим на зареждане" просто натиснете и задръжте бутона "SLOT" за повече от 1 секунда във всяко положение, докато подсветката се изключи.
Натискането на страничния бутон "MODE" сменя показваните параметри на зареждане.
Изображение

Дисплеят е голям. Всичката необходима информация е ясно видима.

Измерване на напрежението на батериите. Максималното напрежение за Ni-MH/Ni-Cd акумулатори е 1.48 V, за LiFePO4 акумулатори е 3.7 V, за Li-ion акумулатори е 4.2 V.
Изображение

Измерване на зарядния ток. Всеки акумулатор се зарежда с 500 милиампера максимум, с изключение на режим "Low Mode"
Изображение

Изминалото време от началото на заряда.
Изображение

Захранващите букси AC 100-240V и DC 12V .
Изображение

Параметрите и производителя са написани на етикета.
Изображение

Минималната дължина на акумулаторите в слотовете е 30 милиметра.
Изображение

Максималната дължина на акумулаторите в слотовете е 70 милиметра.
Изображение

Максималната консумация от захранващата мрежа в "Stand-By" и "Eco" режими е 0,3 вата.
Изображение

Максималната консумация от захранващата мрежа в режим "Зареждане" се променя, но остава по-малко от 10 вата.
Изображение

Зарядното автоматично разпознава Li-ion, Ni-MH и Ni-Cd акумулатори.
За зареждане на LiFePO4 акумулатори, просто натиснете и задръжте страничния бутон "Mode" за повече от две секунди веднага след теста на батерията и "LiFePO4" ще се появи на дисплея, за да покаже активирането на LiFePO4 режим.
Изображение

Зареждане на батерии с малък капацитет - просто натиснете страничния бутон "Slot" , за да изберете желания слот и след това натиснете и задръжте страничния бутон "Mode" за повече от една секунда , докато се изпише "Low" на дисплея.
Изображение

На дисплея се изписва “Chg. Finish” за всеки слот, на който е завършило зареждането. Когато се използват и двата зарядни канала и зареждането е приключило и на двата - на дисплея се изписва “Chg. Finish ALL”.
Изображение

Досега за зареждането на моите акумулатори аз използвах две зарядни - едно за Li-ion и друго за Ni-MH/Ni-Cd. След много експерименти със зарядното NItecore установих, че D2 зарежда акумулаторите по-добре различните видове акумулатори спрямо предишните две зарядни, които използвах досега. Това зарядно има предимството, че зарядния ток може да се намаля за акумулатори с малък капацитет. Щеше да бъде добре ако зарядния ток можеше да се увеличи на 1 ампер ако в даден момент се използва само единият канал. Дисплея показва ясно в детайли необходимата информация за зареждането. Nitecore D2 автоматично разпознава батериите (с изключение на LiFePO4).Зарядното е защитено от обратно свързване на батериите, има температурна защита и таймер за ограничаване времето на зареждане. Това е едно наистина умно универсално зарядно устройство.

След зареждане на Li-ion акумулатор за моето модифицирано фенерче установих, че то свети по-силно и по-надалеч спрямо зареждането със предишното зарядно. Максималният интензитет на лъча измерен с луксметъра се увеличи с 20% и сега е 14 400 cd. Акумулаторът е по силен и понеже нямам ограничение на тока на светодиода той свети по-ярко. :yawinkle: Това е страхотно.
Много съм доволен от покупката на зарядното Nitecore Digicharger D2. :-D
Последна промяна от martosound на пон авг 29, 2016 6:39 pm, променено общо 2 пъти.
martosound - специалист
Цената за която го купих е 38 лева. :yawinkle:
hidrazin - майстор
Прецакал си се с този таш...ак. Сорри.
:partyman:
Lisko - майстор
Имам фенерче NiteCore от години. И макар след това да излязоха още по-хубави (разбирай - повече светлина за същата поета мощност) то си работи перфектно и досега. Следя им новите фенерчета и зарядните отчасти и трябва да кажа, че изпипват нещата.
Перфектен избор си направил!

Преди години имаше само две "умни" зарядни на пазара - Маха и Лакрос. Аз си взех Маха и досега си работи, но все по-рядко зареждам Ni-Mh батерии. За Li-ion имам две ефтинджос захранвания които уж работят. Честито за покупката и дълго да ти изкарват батериите!
:partyman:
Kokar - специалист
Зарядното има отлична репутация.
Ползвам го повече от година, наред с други модели без забележки.
sides - помощник
Ще ми е интересно да видя предложението на г-син Hidrazin, за подобна джъвчка ... ?! Естествено, под 38 пари и със 101 % КПД, над обсъжданата .... Не го приемайте с лошо - чисто любопитство ме гони ?! Иначе разполагам с разни "интелиХентни " зарядни ... но са в мащабите от 100 еу до към 300 . Та интересно ми е ... ?! :partyman:

П.п. Не разполагам с въпросната, но от така направеното ревю, бих се снабдил с една. Така де - за едното му фенерче - разполага с доста опции, а всеки напоследък ползва подобни фенери .... където му е кеф. От друга страна - хм, наистина изглежда добре направено, стига и цифрите са точни ...
hidrazin - майстор
Ся, това си прилича на някаква нескопосана реклама.
martosound написа:
След зареждане на Li-ion акумулатор за моето модифицирано фенерче установих, че то свети по-силно и по-надалеч спрямо зареждането със предишното зарядно. Максималният интензитет на лъча измерен с луксметъра се увеличи с 20% и сега е 14 400 cd. Акумулаторът е по силен и понеже нямам ограничение на тока на светодиода той свети по-ярко. :yawinkle: Това е страхотно.
Много съм доволен от покупката на зарядното Nitecore Digicharger D2. :-D
Общо взето рекламата силно наподобява тази. :-D
http://i.ailqk.bg/2015/05/19/ebd23570ce ... ad86fb.jpg
Сорри ама не мога да се сдържа... Ами време е да си вземеш истинско фенерче де - с драйвер. :)
И това също не е вярно:
martosound написа:
На дисплея се изписва “Chg. Finish” за всеки слот, на който е завършило зареждането. Когато се използват и двата зарядни канала и зареждането е приключило и на двата на дисплея се изписва “Chg. Finish ALL”.
Нищо не може да изпише на двата дисплея щото той е само един. И на него виждаш какво става само при единия акумулатор.
Посочения надпис светва когато завърши заряда и на двата акумулатора.

Нека разгледаме въпросното зарядно от малко по-друг ъгъл:
1.Много е нефелно - с тези 500ma какво да зареждаш? Един читав акумулатор 18650 ще трябва да го чакам 5-6 часа да се зареди.
2.Силно ограничен вид акумулатори които могат да се зареждат - не става за R20, SC и други подобни с по-голям диаметър.
3.Не става за заряд на автомобилен аку или на моторетка поне.
4.Не става за заряд на LiPo от типа пакет и разните за RC модели.
5.Не става за заряд на гелови акумулатори.
6.Не става за заряд на акумулатори в група - трябва да ги разкачаш.
7.Дисплея е беден от към информация. Само шарения и не чак толкова много информация. Например не може да разбереш какъв е капацитета на зареждания елемент.
8.Не може да направиш контролиран разряд.
9.Не може и да си регулираш зарядния ток - само 500mA и Low 300mА
10.Липса на температурен контрол на зарежданите акумулатори. Няма възможност и да се добави датчик за температура.
11.При край на заряда дисплея заспива на последното показание независимо от реалното състояние на напрежението.
12.Волтметърчето посмъртно не може да покаже нещо над 4.20V.
13.При силно разредена металхидридна батерия изписва Err. и не тръгва да я зарежда.
14.Като гледам няма и таймер за заряд по време.
.... май имаше и още ама в момента не се сещам....
Всичко това определя това зарядно като слабо, посредствено и много далеч от надписите по него Професионална серия.
Разбира се става за хора дето много, много не разбират или тези дето обичат да си играят с фенерчета. :razz:
Но пък 40+ кинта за това ...нещо... е абсурд. Няма как да дам толкова пари за такова зарядно средна и надолу хубост.
Който го впечатляват големи, шарени екрани с оскъдна информация нека купува.

Дори и едно не оригинално зарядно за 20-тина $ от типа iMAX B6 е с мнооого повече възможности от това.
И това като има гаранция какво? Я ти я признаят, я не. За толкова пари не е фатално.
Но спокойно, все ще свърши някаква работа де. Може да си зареждаш с него батериите за мишката, някое фотоапаратче ... ако не бързаш.
:partyman:
martosound - специалист
Не е реклама защото аз не продавам нищо пък всеки да си философства колкото си ще... не ми пречи: :-D
hidrazin - майстор
Знам че не продаваш. Просто да знаят хората и да не се парят. :-D
:partyman:

Тема "Зарядно NITECORE Digicharger D2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: