Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
В гофре се слагат, когато се закрепват за конструкцията на гипскартона поради опасността от нарушаване на изолацията и за лесна подмяна или добавяне на нови проводници при необходимост. По-принцип СВТ-то е предвидено точно за монтажа, който ти си избрал..на крепежи към стената, само че така не можеш да ги подменяш.. Може да помислиш за някакви предпазители върху конструкцията или кабела ако местата, на които се допират имат остри ръбове. Имай предвид, че ще се навиват рапиди през картона и профилите. :idea:
muhala - майстор
anuwar88 написа:
muhala написа:
Кое налага да правиш стените на кухнята с картон ?
Мерси за включванията!
Стените са криви до пръсване и с мазилка ще е ад.
Трябва да е доста дебела и най-вероятно след време ще напука.
Да свалям старата до тухла и да си прави нова е отново доста трудно. :sad:

На няколко места СВТ-то има лек контакт с профилите, няма да е през отвори, а за гърба на профили или по продължение на профила, т.е. не би следвало да има проблем.

Видеото е интересно, но ползват гофре. Аз СВТ-то съм го хващал с крепежни елементи на самата стена зад ватата и картона. :rolleyes:
Малко встрани от темата, но ще се изкажа по темата с картона.
Ти си решаваш и вече си започнал. ОК, няма да ти наливам акъл. Помисли от сега поне за планки, отвори или някакви крепажи за шкафовете. Не се надявай на шпилки да държат в срената пред картона. :partyman:
andy2000 - специалист
muhala написа:
Малко встрани от темата, но ще се изкажа по темата с картона.
Ти си решаваш и вече си започнал. ОК, няма да ти наливам акъл. Помисли от сега поне за планки, отвори или някакви крепажи за шкафовете. Не се надявай на шпилки да държат в срената пред картона. :partyman:
Хич не е встрани и ти благодаря, че обръщаш внимание на това.
Аз също бях супер скептичен към това как ще се хванат шкафовете за картона.
Майсторът, който прави и ще слага шкафовете ме убеди, че няма да има проблем и бил закачил 100 такива шкафа на картон.
Пак ще го разпитам, защото и на мен ми се струва трудно12,5 мм картон да държат 20-30 кг шкаф ... :?

Относно ГК - и аз не съм фен, но просто нямаше друг начин.
Сваляне на мазилката и правене на нова е 1-2 месеца + няколко хиляди лева, което ми е невъзможно. :sad:
muhala - майстор
Може да опиташ следното. Като наредиш профилите на стената...между профилите може да сложиш дървени греди, които да заравнят с профила. Така като сложиш картона, може да дупчиш през него и да хване здраво в дървото.
andy2000 - специалист
muhala написа:
Може да опиташ следното. Като наредиш профилите на стената...между профилите може да сложиш дървени греди, които да заравнят с профила. Така като сложиш картона, може да дупчиш през него и да хване здраво в дървото.
Това е идея, ще говоря с майстора на шкафовете. :partyman:
Kaloyn - напреднал
Не знам дали някъде някой не е написал , но хладилника си го вържи на отделен предпазител, ако имаш главен главния да не гаси хладилника, алармата и всичко, което има нужда да работи докато си на почивка.

Тема "Кръгове в кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: