Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
NovobranecGT - напреднал
Докато си стои включен в електропреносната мрежа, без да е пуснат(само захранен), се чува едно пук и почва да излиза пушек. Следкато го разглобих, вътре намерих стопен кондензатор, който се оказа филтър-кондензатор. В него влизат фаза и нула, а от другата страна излизат фаза, нула и заземяване?
Ето снимки:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Въпросът е, че не мога да намеря никъде в нета, елемент със същите параметри. Фатално ли е да се смени с такъв с друг капацитет и друг максимален ток? Дали просто му е дошло времето или и нещо друго е "опукало"?
Например този:http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0% ... B+2x2700pF
ben84 - специалист
Не е фатално. Само гледай да не е под 250V
Junak - майстор
Изхвърляй го с чиста съвест :)
kolev_k - специалист
Junak написа:
Изхвърляй го с чиста съвест :)
+1
lov - майстор
И що да хвърля. Миксера е от старото материал ГДР-ско производство. Още се мота един такъв из къщи. И аз вече не помня колко ремонта съм му правил. И не е като да не е ползван.
И към колегата пуснал темата. Орязваш това нещо и си връзваш кабелите директно без филтъра.Ще кара и без него.
Junak - майстор
Чакай бе човек, тука говорим за филтъра, не за миксера... :?
NovobranecGT - напреднал
Миксера е от ГДР, скъп спомен на майка ми, с който не иска да се раздели. Естествено, винаги мога да и кажа, че не подлежи на ремонт и ще-не ще, ще ползва нов - китайски :wink: Ще видя какъв филтър мога да намеря. Ако ли не, ще е без филтър.
lov - майстор
Не се занимавай с глупости да слагаш нов филтър. Оскубваш го тоя и толкова. По никакъв начин не влияе на работата на мисксерчето.
hidrazin - майстор
NovobranecGT написа:
Ако ли не, ще е без филтър.
Човек, казали са ти правилно - изхвърляй го и си свиркай.
Иначе да, този от тпетров става ама няма смисъл.
:partyman:
NovobranecGT - напреднал
Благодаря на всички за мненията!

Тема "Ремонт на стар миксер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: