• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fikata - майстор
DundyTheCroc написа:
Всъщност не е баш трифазно, а вътрешно нагревателите са разпределени относително равномерно на трите фази. Наистина има и истински трифазни печки на 380/400 волта, но те не работят нормално на 230 волта.
Предполагам на колегата печката е фурна около 2.5-3 киловата, останалото 4 котлона с различна мощност.
:-D
Изображение
zdravcho написа:
10kW - малииий да не си си взел доменна пещ :) Сега майтапа на страна, но това да не е профи готварска печка за трифазно напрежение?
Професионална... Най-обикновенна печка Hansa, по паспорт е толкова, като сметнеш, пак толкова си излиза - грил 3 kW и нещо, фурна 2kW и нещо, останалото котлони. Да, едва ли ще се пусне всичко наведнъж, все пак предпочитам да е свързана максимално читаво, доколкото е възможно при тази идиотски положена инсталация, вместо да слагам отгоре големи предупредителни надписи за жена ми кое с кое може да пуска и да внимава да не пуска всичко.
Има три фазови клеми - L1, L2, L3, за монофазно се обединяват с мост. Не е "истинска" трифазна. Премерих, че на L1 са двата десни котлона, на L2 са двата леви котлона, на L3 са грила и фурната. Осветление на фурна и таймера не ги знам на кое са, ама едва ли има значение.
За нулевите проводници - определено имам предвид събирането им в печката, разбира се :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Е, поне грил и фурна не ги пускаш едновременно. На сайта на Hansa няма информация за консумация...
DundyTheCroc - майстор
Сайта им е малко тъп, повече инфо има в инструкциите, примерно тук, не знам това ли е модела на колегата
http://www.hansa.ru/upload/iblock/741/FCCW68225.pdf
Предполагам е от прИмоцията на румънците, да видим читава ли е марката, че и аз поръчах уреди за вграждане :-D
n_a написа:
Е, поне грил и фурна не ги пускаш едновременно. На сайта на Hansa няма информация за консумация...
Определено има режим, в който работят едновременно. Не знам, за какво може да се ползва, освен за да изгориш нещо, но го има :-D
Иначе общата консумацията я има по книжките, вярно, че се срещат на различни езици различни стойности, като варират между 9,3 и 9,9 kW.
DundyTheCroc написа:
Сайта им е малко тъп, повече инфо има в инструкциите, примерно тук, не знам това ли е модела на колегата
FCCW69209 е модела, ако не ме хване ток през ноща, ще я пусна да пообгорят малко пластмасите.
  • 1
  • 2

Тема "Свързване на готварска печка на 2 или 3 отделни кръга" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: