Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,
Искам да си взема винтоверт който ще се ползва в домашни условия. В момента правя ремонт на апартамента който върви към своя край но има още довършителни работи. Спрял съм се на този модел. Искам да мога да пробивам в дърво и метал, искам и да сменя около 40 панти на шкафчета.
Този вентоверт ще ми свърши ли работа. Това е максималната сума която мога да отделя.
Благодаря предварително!
nokoniko - специалист
cipollini написа:
Здравейте,
Искам да си взема винтоверт който ще се ползва в домашни условия. В момента правя ремонт на апартамента който върви към своя край но има още довършителни работи. Спрял съм се на този модел. Искам да мога да пробивам в дърво и метал, искам и да сменя около 40 панти на шкафчета.
Този вентоверт ще ми свърши ли работа. Това е максималната сума която мога да отделя.
Благодаря предварително!
Става за домашни условия.
Последна промяна от nokoniko на пон сеп 19, 2016 3:40 pm, променено общо 1 път.
nikolson - майстор
Да, ще ти върши работа в домашни условия. Но батерията е малка и ще трябва да я зареждаш честичко. Отделно, зарежда се бавно. Обобщавам, конструкцията е прилична, но се работи бавно. Една батерия, малък капацитет, дълго зареждане.
П.П. По-добре си вземи електрически Скил, 6221 или 6222
Skil 6221AA e 79 лева. Шест метра кабел, 38 нм въртящ момент. До стоте лева си вземи консумативи-накрайници, бургии...
http://www.praktis.bg/bg/Elektricheski- ... 7/product/
http://www.praktiker.bg/bg/Corded-drill ... A/p/478333
Първо бях се спрял на този Raider. Днес ходих до Практикер да го видя и ми казаха ,че е с къс кабел 1,5-2 м. и за домашна употреба по добре е с батерия, тогава се спрях на този Raider.
Не знам какво да взема с батерия ли да бъде или на ток. Казаха ми, че издържа 25 минути непрекъсната работа завиване на види 6мм/60 и ако е така си мисля, че с по малки види 3мм/20 трябва да издържа доста повече.
nokoniko - специалист
На моя Скил му пригодих акумулатор 12в 5а и бачка та пушек се вдига.
Прикачен файл:
ShowPicture.gif
ShowPicture.gif (55.36 KиБ) Видяна 10151 пъти
. Малко тежи, но дълго време не го зареждам. :supz:
muhala - майстор
Аз бих ти препоръчал 14.4 волтовия Парксайд от Лидъл. Лек и мощен е. Има спирачка (не пренавива). Има две скорости (освен регулирането от бутона). Много яка батерия. 18 волтовия е по-тежък, но пък е още по як.
Може да го намериш за около 80 лева.
Погледни и това http://www.emag.bg/vintovert-s-kabel-sk ... 2_675_6275

имам подобен в същия ценови диапазон и съм доволен. За тази цена аз уред с батерия не бих взел.....
Avas_co - майстор
simplex написа:
Да пробиваш метал с винтоверт - батерията ще свърши много бързо. За дърво и завиване на винтчета в дърво ще ти свърши работа почти всеки винтоверт.
Тинки ти така наизуст или ...
Аз май всичко си го дупча с вертчето, то верно малки диаметри, ма последно с една батерия що дупки 4 мм. в едно 8-10 мм. желязо изпрасках, че да си прекарвам свинските опашки и да си прикрепям и подреждам разни кабелчета.
Сега, че ти не си го правил и нямаш подходящи инструменти си е твой проблем. Само за размисъл- с една батерия и едно ново и качествено свредло изпрасках няколко десетки дупки.
С верт спокойно се правят отвори до към 10 мм. ( те производителите си ги пишат тия работи, за тоя клас в метал дават мисля 6 мм. , но аз съм го мъчил моя и с 10 мм. и със степенчато свредло, та ...) то и патрона им масово е до 10 мм.
С качествен верт, добра батерия и най-важното, качествено свредло(малък диаметър) се правят не толкова малко количество дупки в метал.
Това, което го пиша няма много връзка с тоя райдер, че нямам никакъв опит с него и тоя верт едва ли е близо до качествен такъв, ама... хайде да не се цепим така.
Avas_co - майстор
simplex написа:
Avas_co написа:
...С качествен верт, добра батерия....
Аз имам Райдер. Добре работи, но батерията му е посредствена.
Ми тогава що хвърляш такива генерални мнения ?
А, качествени свредла някога взимал ли си, че и аз съм барал ташак машини, но с добри свредла нещата са доста по-различни.
Chefo77 - майстор
Много се кефя някой като се изсере "полупрофесионален" или не дай, Боже - "ПРОФЕСИОНАЛЕН" за техника от класа на Райдер. Абе ще не вземете да се скриете някъде и да се позамислите колко точно професионално може да има нещо с пластмасови зъбчатки? И изобщо как смеете да равнявате всички вертове по това, което може или по-скоро не може вашия Райдер/Айнхелл/Статус/Верто/Аояма/Акита и т.н.??
По темата - ако можеш да намериш Парксайд или да изчакаш да го пуснат в Лидл - вземай!!!

Тема "Съвет за винтоверт RAIDER" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: