Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Kokar - специалист
Благодаря за отговорите!
Извинение към martosound за отклонението не по темата O:).
ESPACE - майстор
Много диоди в малък обем не са ниска, а висока степен на интеграция. Колко светят е друга бира :)
ESPACE - майстор
Терминът "степен на интеграция" се ползва основно при интегралните схеми и е показателен за броя елементи в една интегрална схема. Колкото са повече, толкова е по-висока степента. Това което си написал са някакви твои умозаключения, които нямат връзка с общоприетата употреба на термина.
ESPACE - майстор
Тригер като дискретен компонент още не съм виждал но съм 100% сигурен, че ще ме цитираш и ще обясниш какво си имал предвид :lol:
Иначе пак ти казвам, че това е някаква твоя логика и не използваш правилно термина. При светодиодите се използва density led arrays
Последна промяна от ESPACE на нед сеп 25, 2016 9:11 pm, променено общо 1 път.
jordanvass - майстор
simplex написа:
С други думи, в този смисъл съм имал предвид, че по-малкият брой диоди, които изпълняват същата функция означава по-висока степен на интеграция, противно на интуитивната логика, където повече диоди в крушката означава по-висока степен на интеграция. Ако един диод може да изпълнява ролята на 3, то от гледна точка на диода все едно той е интегрирал/заместил 3 дискретни светодиода с 1 диод с 1 корпус.
Тинки, терминът интеграция отчита броя съвместени в един обем предмети, а не функции. Брой транзистори в една ИС, брой цигaни в едно общество и т.н. Така че колкото повече предмети, толкова по-голяма интеграция. А колко функции изпълнява един предмет - това няма никакво значение. Спри да философстваш, не си прав. За съжаление съм сигурен, че няма да спреш. :wink:
ben84 - специалист
Ако 3 диода светят колкото един... То кои диоди ще греят повече и кои ще имат по-дълъг живот?
Последна промяна от ben84 на нед сеп 25, 2016 9:28 pm, променено общо 2 пъти.
ben84 - специалист
simplex написа:
ben84 написа:
Ако 3 диода светят колкото един... То кои диоди ще имат по-дълъг живот?
Ако един автобус вози хора колкото 3 коли, кое е с по-дълъг живот?
Не бе... Щото съм чувАл, че китайските ламби ги изнасилват да светят на границата на възможностите. За туй греят и пукат.
Може и аз да не съм разбрал нещо :partyman:

ПП. А ако една кола вози хора колкото един автобус, кое ше живее повече?
ESPACE - майстор
Тинки, ти си обречен да останеш един неразбран велик философ :)
ben84 - специалист
Я па от месец си светим с това от снимката и ми харесва.
Само де не намирам над 8 вата :cry:

Прикачен файл

DSC_1414.JPG
DSC_1414.JPG (94.64 KиБ) Видяна 1087 пъти
Kokar - специалист
Хора, защо не го пишете всичко това в темата за "Пасаткото"?
Връзвате се и омазвате темата на колегата...

Тема "LED лампа OCTALED" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: