Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ben84 - специалист
По заводите де вече почти ги няма, ползвахме "пружини" от крановете за намаляване на тока.
Това са едни мощни съпротивления, които са в схемата за скоростите на трифазни двигатели с навит ротор.
vlado79 - специалист
Стига брат...хептем ме мяташ в дълбокото.Имам електрожен , стърчащи кабели и ключ , който не се ползва.Аз това не мое оправя...пружини ще слагам.Ако няма как да се оправи ще го ползвам като до сега за ламарина 4см и тръби Ф6000 и те това е.
moimoimoi - майстор
тоя ключ е само 10 ампера и няма да изкара много
една кракра заводска си е 20-25 ампера
а дядото има и той един правен и съм го мерил и си дърпаше 70+ампера
vlado79 - специалист
Окей...
Ключа го шунтираме...когато свалям моста , който свързва 2те намотки надолу по клемореда...мисля , че се случват нещата , но не мога да преценя кое е по слабо и по силно...
Как мога да измеря ампераж , съпротивление знам ли...нещо което да ми подскаже кога намаля и кога увеличава?
Ако махна моста от долната наморка и опитам да го кача нагоре...при пускане в тока не жужи електрожена...когато свалян горният край на намотката при пускане си жужи и заварява , но не мога да преценя къде е силно и къде слабо...имам чувството , че е еднакво :)
ben84 - специалист
vlado79 написа:
Стига брат...хептем ме мяташ в дълбокото.Имам електрожен , стърчащи кабели и ключ , който не се ползва.Аз това не мое оправя...пружини ще слагам.Ако няма как да се оправи ще го ползвам като до сега за ламарина 4см и тръби Ф6000 и те това е.
Напротив. Това е най-елементарния начин (и наи-дървен) Но пък имаш плавно регулиране.
Така наречената пружина е мощно съпротивление, което се свързва последователно на кабела за ръкохватката. Но за съжаление не знам от къде можеш да си набавиш такава.
От такова нещо се сваля http://energotk.ru/netcat_files/Image/brf-big.jpg

Прикачен файл

cats.jpg
Схема на свързване :-D
cats.jpg (21.62 KиБ) Видяна 2241 пъти
angelfilev - специалист
ben84 написа:
vlado79 написа:
Стига брат...хептем ме мяташ в дълбокото.Имам електрожен , стърчащи кабели и ключ , който не се ползва.Аз това не мое оправя...пружини ще слагам.Ако няма как да се оправи ще го ползвам като до сега за ламарина 4см и тръби Ф6000 и те това е.
Напротив. Това е най-елементарния начин (и наи-дървен) Но пък имаш плавно регулиране.
Така наречената пружина е мощно съпротивление, което се свързва последователно на кабела за ръкохватката. Но за съжаление не знам от къде можеш да си набавиш такава.
От такова нещо се сваля http://energotk.ru/netcat_files/Image/brf-big.jpg
Хубаво обясняваш, но виж какво се получава. Появява се някой, който заявява, че не разбира, но иска да му се реши проблема. Не става така в "напрани сам". Да беше прочел този някой поне нещо, да беше потърсил?
Не ми прилича на "Направи сам" и не съм толерантен към подобни изпълнения.
Дадоха му се съвети и ако и това не му върши работа, значи не става и въпроса приключва.
vlado79 - специалист
Ангеле...нито съм казал , че ИСКАМ , нито съм пренебрегнал нечие мнение (освен може би твоето).
Пиша за проблема за да получа адекватни решения (ако са възможни такива) и да избера това...което е лесно изпълнимо за мойте познания по електроника , електричество , високотокови и както желаеш го наречи.
Както споменах по горе...не разбирам и питам...
Имам клеморед , който може би работи (казвам "може би") защото не знам как точно да измеря промените след като местя жиците.
Ако мислиш/те , че сте се изчерпали то нема приключим тази тема и ще се оправям както мога.
Иначе Ти благодаря...адски "позитивно" мнение и този "някой" дори и с псевдоним е опоменал името си...просто Владо.
Благодаря на Всички за отделеното време можете да игнорирате тази тема не желая да съм в нечия тежест.
hidrazin - майстор
Може да пробваш да измерваш тока на празен ход като местиш кабела по клемореда.
Би трябвало на "най-слабото" и токът на празен ход да е най-малък.
И съответно най-голям когато е сложен на максимален заваръчен ток.
Не че е най-добрият начин ноооо...
Другият начин е с опитен електроженист, различни дебелини материал и електроди.
Ако е добър електроженист, бързо ще усети кое е най-слабо и кое най-силно.
Друго така дистанционно...
:partyman:
P.S. И това питане дето си го пльоснал в един друг форум - не е добра идея. :-D
Ноооо... ще изчакаме да видим реакциите. :?
vlado79 - специалист
Хидра благодаря ти отново.Ще видя какво що.Опитах да меря ампеража ама много шара и понеже съм невежа не знам какво точно се случва.С мултицед не усетих разлики.Или не метя както трябва или не знам...
Относно послеписа...търся вариант и все някой , някъде ще се отзове.
тук срещам лека съпротива , което не ме радва особено , но всеки е прав за себе си и може да изрази мнение :)
moimoimoi - майстор
а може да измериш напрежението на празен ход на вторичната
по голямо напрежение обуславя протичането на по голям ток , от там по голяма мощност/сила на заваряне/

Тема "Свързване ключ на електрожен." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: