Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vlado79 - специалист
Накратко...
Имам стар правен електрожен...работи безупречно (тежи , но това е нормално за тях) обаче е адски мощен.
Мощен може би 250 че и повече ампера.Имам 5 степенен ключ и искам да го свържа на електрожена за да мога да коригирам ампеража.
Много съм бос...ама много с тия тоци (както предната ми тема за моторчето :)) Може ли някой да ми обясни като на малоумник...кое и как точно да вържа на ключа , че да има ефекта дето търся :)

Ключ:
Изображение
Изображение

Електрожен:
Изображение
Изображение
Изображение

2 намотки са както виждате горната..така е и долната.
Благодаря Ви.
infomar
Ако от едната намотка не излизат някакви междинни кабели, не виждам как ще стане без пренавиване, но има по-големи разбирачи от мен... :?
vlado79 - специалист
Изображение

Това е ключа от електрожен Турбо на който е останал само той :)

Ето и поглед по отблизо на електрожена.Можете да ми начертаете и на снимката кое къде...щото вярваите ще се убия инак :)

Изображение
Със синята лепенка е + т.е. кабела на който се слага електрода.

Тук може да вземете снимката на голям формат.
http://dox.bg/files/dw?a=20f96ffde2
vlado79 - специалист
Работата е там , че при мен изглеждат оразмерени.
Вероятно форума прави така формата.За това прикачих и снимка която може да се свали.
shadow__01 - майстор
Според мен цялата работа е да се махне клемореда и да се сложи ключа(ПЕП-а).
Прикачен файл:
elektrojen.jpg
Ще трябва намериш схемата на комутация на ключа и да прецениш дали ще може да комутира общия край на първичната намотка със всеки един от 5-те поотделно.
FM STEREO - специалист
simplex написа:
Оразмери си снимките или прикачи миниатюри!! Огромните снимки разтеглят форума и не могат да се видят правилно!!
При мен се виждат нормално,иначе в всеки браузър си има опция за увеличение и намаление! :partyman:
FM STEREO - специалист
И аз съм с лаптоп и при мен си излизат нормално при мащаб 150!
vlado79 - специалист
Добре...до някъде.Сега пак като идиотите.
Кое е 1 на електрожена за да иде на ключа? 2,3,4,5? и 0 все пак защото както споменах...съм бос та..мани се.
И една глупост за мнозина , но не и за мен понеже с огън съм си играл кат малък ама с ток малко :)...та ключа е с 5 извода от 1та страна и 5 от другата...От едната влиза и от другата излиза или?
Като гледам клемореда опция за работа имат само жиците от 2те намотки...отделните вързани на клемореда не функционират.
shadow__01 - майстор
vlado79 написа:
...та ключа е с 5 извода от 1та страна и 5 от другата...От едната влиза и от другата излиза или?
Като гледам клемореда опция за работа имат само жиците от 2те намотки...отделните вързани на клемореда не функционират.
Предполагам ключа е този http://kvazer.com/pep/45495--10a-380v-.html
В сайта няма схема на позициите затова ще трябва да ги прозвъниш коя със коя се свързва при определена степен.
Клемореда е сложен понеже този който е навивал електрожена някога си на времето е работил по схема, но не са му трябвали степени и не е инвестирал във скъп превключвател. За съжаление ще трябва с някой по-разбиращ приятел или познат да прозвъните намотките и ключа. Да начертаете, осмислите и да действате.
Големината на снимките зависи от резолюцията на която е настроен монитора на всеки. Ако дам на 1080x1920 и на мен ще ми изглеждат по-нормални. Засега са огромни. Някои не могат и да се изтеглят.
vlado79 - специалист
Аз на дали ще се справя с това за прозвъняването , схемата и свързването...
Ако тук не се случи нещо...май ще си остане на максимум тоя електрожен.
Относно снимките...занапред ще ги качвам в друг сайт.

Тема "Свързване ключ на електрожен." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: