• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте. Имам кафе автомат Jura, след почистване от котлен камък с таблетка ,проточното бойлерче се запуши. Свалих го. Представлява метален блок с 2 кабела и 2 отвора за вода с диаметър около 2-3мм. Реотана и тръбичката са навити на спирала но това цялото е излято в един блок.
Киснахме го в оцет 2 седмици. Надувах го с въздух , пробвах с вода.... Пъхах му една тънка много здрава жица от термостат на фурна. Влиза до някъде и спира. Чуках го блъсках го , не ще..... В общи линии ми се изчерпаха идеите. ....

Знам че мога да си купя нов , НО машината е на 120волта и е внос от щатите.Ползвам я с трансформатор 220 на 120волта. Нов реотан е 200$ И нагоре . Мога да купя 220волтов за под 100тина лв ,но това е последния вариант, тъй като трябва допълнително реле да подава 220в и още един отделен кабел от машината включен в мрежата...

Някой може ли да ме посъветва нещо
Мерси
Chefo77 - майстор
Единственото, което ми идва на акъла, е да се поинтересуваш от ултразвуковото почистване във вана - както чистят дюзите на автомобилите. Не зная дали би подействало на варовика, но съм чувал, че с ултразвук разбират и камъни в бъбреците.
zdravcho - специалист
Точно това ми мина през ума и на мен - ултразвукова вана. Казваш киснали сте го в оцет две седмици!!! Как точно беше накиснато? Сигурен ли си че оцетът е стигал до мястото на запушване? Пробвай да осигуриш постоянен приток на оцет или друга слаба киселина през серпентината на нагревателя. Примерно течността да е в някакъв съд, който се намира по-нависоко от нагревателя и да се изтича в друг съд. Или пък да го надуеш с компресор или помпичка в обратна посока.
Успех.
Със спринцовка се опитвах да пръскам в дупките. Целия реотан все още е в разтвор от оцет ,дискелър и каквито киселини намерих из нас, надувах го с авто компресор... не знам как да накарам течноста да се спусне в тясна тръбичка цели 15см при положение че е запушена
zdravcho - специалист
Еми не остават много варианти - търси ултразвукова вана. Дано това да реши проблема.
hidrazin - майстор
Това твоето не е бойлерче а термоблок. Има поне 5-6-7 навивки на нагревателя и още толкова на тръбата за вода.
Термоблока няма съд за вода. Единствения начин дето ми идва на акъл е механично да го прокараш.
Взимаш едно стоманено плетено жило. Отиваш при някой с оскижен и накрая му заваряваш една малка стоманена пластина.
После я изпиляваш така че да остане малко по-голяма от диаметъра на жилото но да влиза в отвора за водата.
Абе да заприлича на връх за стрела но да не е дълго за да може да завива и да не запира.
Другия край оформяш така, че да може да го въртиш с винтоверт - примерно го пресоваш в някакъв болт с пробита по оста дупка.
Не е необходимо да е с дължината на цялата тръба а само половината - първо в едната дупка, после в другата.
И така докато пусне поне малко вода. После е лесно.
:partyman:
Това с жилото май ми се вижда най доброто. Ще пробвам и ще пиша .А Това с ултразвука не знам как ще стане тук в Лондон, нямам човек с такава система
Antonii - майстор
Знам човек който прави такива машини и по негови думи ако се допусне запушване на бойлера няма начин да се отпуши без да се разглоби, че има и такива варианти поне на Саеко.
Но непречи да опитате посочения вариант.
Junak - майстор
Каналите за водата са спирални, така че мисията е невъзможна. Ако е неразглобяем - нов.
Изображение
Моето е термо блок както писа колегата. Днес сменях термостат при клиент (това работя в англия) и си взех от стария термостат жилото. Много е здраво, пробвах и с него. Влиза до някъде и не ще. Нещата отиват на вариант Б - 220 волтов от Крупс или нещо подобно,реле и още един кабел с 220в по него...
  • 1
  • 2

Тема "Запушено бойлерче на кафе автомат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: