Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Djack написа:
Оставете интернета, кажете с GSM-ите какво ще правим!?!!? На 15м. от двора имам 3G, а в имението нищо! Успея ли да закарам мобилната връзка до двора, ще имам и телефон и интернет............
https://www.olx.bg/ad/3g-gsm-repeater-y ... 47d067783b
Ей това пробвах тия дни и успеха беше нулев! Най-вероятно клетката не е на тази честота!
Разшири си имението с 15 метра като купиш съседния парцел/парцели, така ще имаш и мобилна връзка, и 3G.
:partyman:
Djack - специалист
hidrazin написа:
Djack написа:
Оставете интернета, кажете с GSM-ите какво ще правим!?!!? На 15м. от двора имам 3G, а в имението нищо! Успея ли да закарам мобилната връзка до двора, ще имам и телефон и интернет............
https://www.olx.bg/ad/3g-gsm-repeater-y ... 47d067783b
Ей това пробвах тия дни и успеха беше нулев! Най-вероятно клетката не е на тази честота!
Разшири си имението с 15 метра като купиш съседния парцел/парцели, така ще имаш и мобилна връзка, и 3G.
:partyman:
Ти мислиш че не ги заглеждам ли??? И двата имота са свободни, ама баят заем дръпнах за моето ранчо и за сега се въздържам! ;)
hidrazin - майстор
Djack написа:
Ти мислиш че не ги заглеждам ли??? И двата имота са свободни, ама баят заем дръпнах за моето ранчо и за сега се въздържам! ;)
Добре, но това си е твоя грижа. С достатъчно пари ще имаш и Нет. Какъв е проблема?
:partyman:
Djack - специалист
hidrazin написа:
Djack написа:
Ти мислиш че не ги заглеждам ли??? И двата имота са свободни, ама баят заем дръпнах за моето ранчо и за сега се въздържам! ;)
Добре, но това си е твоя грижа. С достатъчно пари ще имаш и Нет. Какъв е проблема?
:partyman:
Проблема е в това, да закарам GSM сигнала в моя двор!
andon1980 - специалист
hidrazin написа:
andon1980 написа:
... изобщо не ми се инвестират някакви суми....
Ами нас това какво ни топли? Искаш да печелиш пари, даваш пари.
Като не - седиш си в къщи или садиш домати (може картофи).
andon1980 написа:
Ако се махна от там това оборудване ми е ненужно.На къщата ми която е на 3 км от хотела има хубав нет и с релейка и с мобилните оператори , там е прекаран заради рудника а вкъщи съм в града с неограничен нет за 10 лв.Това сателитно оборудване не ми трябва изобщо
Ми стой си в къщи и си използвай неограничения нет за 10 кинта.
:partyman:
P.S. Леко почна да ми писва от "бизнесмени".
Между другото трябва да си съвсем ненормален или голям аджамия за да отидеш в такъв "семеен хотел".
На майната си, в някакво шибанo дере и отгоре далекопровод.
Абе въшкар не се меси в моите работи , форума е за да се изкажат мнения и да се получи адекватен отговор.Като не тисе отговаря не отговарай.Ако за теб инвестиция от 2- 3000 лв за скапан интернет и след това такса от 50 лв на месец ти се вижда добра за мен не еи търся решение.Все пак интернета в хотела ще е безплатен , аз няма да се бъхта за да го плащам.А кой какъв бизнес ръководи си е негова работа , ти сто процента си на няква мижава заплата схлупен в някоя катакомба.И си мери приказките
hidrazin - майстор
Djack написа:
Проблема е в това, да закарам GSM сигнала в моя двор!
Елементарно. Свързваш се с твоя оператор. После се "разбирате" и той ти слага една "маймунка" в двора.
Преди две години ги играх тоя номер с Globul. Офиса в едно село нямаше почти никакъв обхват.
Идваха 5 пъти и слагаха различни "маймунки", правиха настройки ... и те така.
После си прехвърлихме всичките (към 200 карти, може да са и повече) към M-Tel и си решихме проблема. :-D
:partyman:
hidrazin - майстор
andon1980 написа:
Абе въшкар не се меси в моите работи , форума е за да се изкажат мнения и да се получи адекватен отговор.Като не тисе отговаря не отговарай.Ако за теб инвестиция от 2- 3000 лв за скапан интернет и след това такса от 50 лв на месец ти се вижда добра за мен не еи търся решение.Все пак интернета в хотела ще е безплатен , аз няма да се бъхта за да го плащам.А кой какъв бизнес ръководи си е негова работа , ти сто процента си на няква мижава заплата схлупен в някоя катакомба.И си мери приказките
Форума не ти е длъжен с нищо!
И никой не е казал че трябва непременно да печелиш. Бизнеса не е за всички шушляци.
А мен не ме мисли...
:partyman:
P.S. Знаеш ли какво означава шушляк?
lov - майстор
Djack написа:
Проблема е в това, да закарам GSM сигнала в моя двор!

Тоя тъпан го бих преди две години. Ей я даже и темичката
viewtopic.php?t=47987
Преди да се хвърлиш с рогите на пред е трябвало да си изясниш кой оператор как те облъчва и на каква честота и там да си дириш репитер.
За 2G всички излъчват на честоти 900/1800 MHz за 3G Vivacom на 900/2100 MHz Мтел и Теленор почнаха и те да ползват от скоро 900 иначе са почти навсякъде на 2100 MHz, за 4G всички налични мрежи са на честота 1800 MHz тъй като само този спектър е свободен и рентабилен като покриване на територия. Ти си се набутал на 2100 диапазона а там принципно сигнала е капризен нищо, че в комплекта ти има уж хубава антена. Това че в рекламата от плювалника пише че веднага му са се появили много чертички на дисплея не означава нищо. Телефона отчита единствено сигнала от репитера, а не какво става като реален обмен между базовата клетка и твоя телефон. Даже телефона ти може и да не е регистриран в мрежата. Отделно тука имам едни догадки за 4G мрежата че протокола за настройките се води в 2G обхвата и после го мятка на някой от каналите на 1800. Дълго е за обяснение ма наскоро се борих с настройките на един телефон и нещата клонят на там, а и по руските форуми има същите съмнения.
Отделно не очаквай кой знае какви големи постижения в приемната страна. Това дето дават че покрива 100-200 квадратни метра имай едно на ум че са по китайските мерни единици. :lol: По на 2-3 метра в радиус е покритието около вътрешната антена. Ако трябва на повечко места се изгражда вътрешна антенна мрежа за всяка стая.
Отделно тези 50 омовите китайски кабели са понякога големи боклуци.Гледам че репитера ти върви пълен комплект. Е от снимката не мога нищо да твърдя но имах случай дето изгорял от слънцето и зарязан на покрива коаксиал от не знам колко си години върши по добра работа от тая китайска връв.Принудих се да сложа против всякакви правила 75 омов и то не супер качество щото трасето дълго но нещата си дойдоха на мястото.
Информация по темата почти няма и спасението е в ръцете на давещия се както се казва. Има доста приложения за андроид и лесно можеш да си видиш сигнала. Примерно едно такова е Network Signal Info. А същата информация може и да се извлече и от инжинерното меню на телефона но за там си трябват малко познания.
andon1980 - специалист
hidrazin написа:
andon1980 написа:
Абе въшкар не се меси в моите работи , форума е за да се изкажат мнения и да се получи адекватен отговор.Като не тисе отговаря не отговарай.Ако за теб инвестиция от 2- 3000 лв за скапан интернет и след това такса от 50 лв на месец ти се вижда добра за мен не еи търся решение.Все пак интернета в хотела ще е безплатен , аз няма да се бъхта за да го плащам.А кой какъв бизнес ръководи си е негова работа , ти сто процента си на няква мижава заплата схлупен в някоя катакомба.И си мери приказките
Форума не ти е длъжен с нищо!
И никой не е казал че трябва непременно да печелиш. Бизнеса не е за всички шушляци.
А мен не ме мисли...
:partyman:
P.S. Знаеш ли какво означава шушляк?
Ето това е моя бизнес
www.divirodopi.eu
www.martstudio.eu
Сега ти като вещ бизнесмен , посочи и твоите бизнеси и тогава да са ти точни оправданията въшкар , шушляк и човек в критическата.Никой не се е заяждал с теб , просто ти влизаш и явно изнервен от битието си почваш да даваш определения и да се месиш в темата.Айде чакам ти мижавото оправдание , а на другите които участваха в темата им благодаря от сърце
Djack - специалист
lov написа:
Djack написа:
Проблема е в това, да закарам GSM сигнала в моя двор!

Тоя тъпан го бих преди две години. Ей я даже и темичката
viewtopic.php?t=47987
Преди да се хвърлиш с рогите на пред е трябвало да си изясниш кой оператор как те облъчва и на каква честота и там да си дириш репитер...............
Мерси за включването друже! Полезен коментар! :partyman:
Да речем, че взема на 900мхц и уцеля сигнала, колко може да е дълъг коаксиала (хубав), без да има фатални затихвания, между насочената антена и устройството?

Тема "Интернет и телевизия в труднодостъпен район" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: